Goście z Ukrainy Swietłana Sanko oraz Dmytro Didowodiuk wygrali 26 edycję Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa w Koninie!! [Foto]

Krzysztof Nowak
Kolejny Nocny 26. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa w Koninie Już Za Nami. Swietłana Sanko oraz Dmytro Didowodiuk  z Ukrainy wygrali  tą edycje!!
Kolejny Nocny 26. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa w Koninie Już Za Nami. Swietłana Sanko oraz Dmytro Didowodiuk z Ukrainy wygrali tą edycje!! fot. Krzysztof Nowak
26. Bieg Milowego Słupa w Koninie. Ten bieg, to już w Koninie tradycja. Biegacze nie tylko z Konina, ale i z całej Polski już od 26 lat biorą w nim udział. W tym roku na starcie zjawiło się ponad 450 zawodników

Kolejny Nocny 26. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa w Koninie Już Za Nami. Goście z Ukrainy Swietłana Sanko Dmytro Didowodiuk wygrali tą edycje biegu

15 czerwca na starcie Biegu Milowego Słupa w Koninie w sobotę stanęło ponad 380 biegaczy oraz około 100 maszerujących z kijkami. Dmytro Didowodiuk o dziewięć sekund wyprzedził Fabiana Florka, a wśród pań Swietłana Sanko miała zdecydowanie większą przewagę nad drugą, bardzo dobrze znaną w regionie, Michaliną Walczak-Pecyną.

Nordic walking (5 km) wygrali Tomasz Miszczak i Agnieszka Mielecka. Dokładne wyniki znajdziecie tutaj:https://www.athlinks.com/event/386930/results/Event/1081157/ResultsWszelakich kategorii było mnóstwo i szukając swojego nazwiska można spędzić kilka ładnych minut.

Bieg główny wyruszył sprzed konińskiego Ratusza, natomiast marsz z kijkami z Placu Wolności. Trasa biegu wiodła tradycyjnie ul. 3 Maja do Ronda Ducha Świętego, następnie po krótkich odcinkach ul. Dąbrowskiego oraz ul. Kościuszki przez Park Fryderyka Chopina, aż do Nadrzecznej. Kolejnym etapem trasy był odcinek Mostu Uni Europejskiej i Trasy Warszawskiej. Końcowy odcinek przebiegał przez ul. Kolską, a sam finisz ponownie przez ul. 3 Maja. Trasa marszu z kijkami prowadziła ul. 3 Maja, Mostem Toruńskim, Trasą Warszawską, następnie ul. Kolską, ul. Dąbrowskiego, ul. M. Kopernika, ul. Szarych Szeregów i finiszem do mety na Placu Wolności. Na mecie biegu odbywała się zbiórka dla Pawła, który walczy z nowotworem.