Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bieg Słupa Milowego i Marsz z Kijkami 2024 w Koninie. Niedługo startują zapisy

Marcin Maliński
Marcin Maliński
Jeszcze w styczniu mają wystartować zapisy na tegoroczny Ogólnopolski Bieg Słupa Milowego i towarzyszący mu Marsz z Kijkami. Ile kosztuje pakiet startowy? Przedstawiamy trasy w obu kategoriach.

Bieg Słup Milowego i Marsz z Kijkami 2024

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie zaprasza do wzięcia udziału w 26. Ogólnopolskim Biegu Milowego Słupa w Koninie, który odbędzie się równolegle z 7. Marszem z kijkami ulicami konińskiej starówki. Bieg odbędzie się podczas letniego wieczoru 15 czerwca, o 20.00.

Biegacze będą mogli sprawdzić swoją sportową formę na atestowanej przez PZLA trasie 10 km, a miłośnicy nordic walking powalczą na dystansie około 5 km.

ZOBACZ TAKŻE

Zarówno w biegu, jak i w marszu, udział będą mogli wziąć zawodnicy powyżej 16 roku życia. Juniorzy do lat 19 oraz seniorzy mogą wziąć udział w imprezie za symboliczną opłatę startową, która wynosić będzie 10 zł.

Opłata startowa dla reszty uczestników do 31 marca wynosić będzie 50 zł, a do 2 czerwca 100 zł. Limit startujących Organizator ustala na 600 osób.

Zapisy wystartują już wkrótce – w pierwszej połowie stycznia i potrwają do 2 czerwca.

od 16 lat

ZOBACZ TAKŻE

Trasa biegu i marszu z kijkami

Bieg główny wyruszy sprzed konińskiego Ratusza, natomiast marsz z kijkami z Placu Wolności. Bieg oraz marsz zakończą się metą na Placu Wolności, gdzie zlokalizowane będzie również miasteczko biegowe.

Trasa biegu będzie wiodła tradycyjnie ul. 3 - go Maja w kierunku południowym do Ronda Ducha Świętego, następnie po krótkich odcinkach ul. Dąbrowskiego oraz ul. Kościuszki prowadzić będzie przez Park im. Fryderyka Chopina, aż do ul. Nadrzecznej. Kolejnym etapem trasy będzie odcinek Mostu Uni Europejskiej i Trasy Warszawskiej. Końcowy odcinek przebiegać będzie przez ul. Kolską, a sam finisz ponownie przez ul. 3 - go Maja w kierunku północnym.

Trasa marszu z kijkami będzie odbywać się tak samo, jak w ubiegłorocznej edycji: ul. 3 - go Maja w kierunku północnym, Mostem Toruńskim, Trasą Warszawską, następnie ul. Kolską, ul. Dąbrowskiego, ul. M. Kopernika, ul. Szarych Szeregów i finiszem do mety na Placu Wolności ponownie przez ul. 3 - go Maja.

ZOBACZ TAKŻE

Bieg Milowego Słupa w Koninie. Ponad 500 zawodników wzięło u...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto