Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak będzie wyglądał nowy most w Ślesinie. Kiedy przejadą nim pierwsze samochody?

Marcin Maliński
Marcin Maliński
Tak będzie wyglądał nowy most nad Kanałem Ślesińskim
Tak będzie wyglądał nowy most nad Kanałem Ślesińskim
Ta inwestycja z pewnością odświeży oblicze znanego letniska w Ślesinie. Plany budowy nowego mostu nabrały w końcu realnych kształtów, gdy ogłoszono konkurs przetargowy na realizację tego przedsięwzięcia. Kiedy będziemy mogli korzystać z nowej przeprawy oraz z jakimi utrudnieniami trzeba będzie zmierzyć się podczas jej budowy?

Spis treści

Nowy most w Ślesinie. Ogłoszono przetarg

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu ogłosił przetarg na budowę nowego mostu w ciągu trasy nr 263. Chodzi o przeprawę nad kanałem łączącym jeziora Mikorzyńskie i Ślesińskie. Obecny 54-metrowy most ma już ponad 70 lat – został wybudowany około 1950 roku.

Budowa nowego obiektu obejmie w swoim zakresie odcinek około 350 metrów, z kolei sam most o stalowej konstrukcji w postaci łuku, to prawie 63 metry z jezdnią o szerokości 7 metrów. Nie zabraknie również chodnika dla pieszych, a po stronie północnej przewidziano także ścieżkę rowerową.

W inwestycję wliczono przebudowę oświetlenia drogowego, sieci telekomunikacyjnej i kanalizacji deszczowej. Zastosowane zostaną również nowoczesne masy bitumiczne ograniczające hałas od przejeżdżających pojazdów.

ZOBACZ TAKŻE

Kiedy pojedziemy nową przeprawą w Ślesinie?

Jak zapowiedział Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, nową ślesińską przeprawą pojedziemy już w 2025 roku – również na pierwsze półrocze przyszłego roku przewidziano rozpoczęcie prac.

- Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, w pierwszym półroczu przyszłego roku, będziemy mogli już realnie ruszyć z pracami. W 2025 roku pojedziemy nową przeprawą

- mówił Paweł Katarzyński.

ZOBACZ TAKŻE

Objazdy dla kierowców i rozwiązanie dla pieszych oraz rowerzystów

Budowa mostu nad Kanałem Ślesińskim wiązać się będzie z niemałymi utrudnieniami dla kierowców. Na czas prac droga wojewódzka na tym odcinku zostanie całkowicie zamknięta.

Zarząd dróg przygotował już plan objazdów dla samochodów osobowych oraz ciężarowych. Pojazdy do 2,5 tony będą zmuszone do poruszania się wzdłuż Jeziora Mikorzyńskiego z wykorzystaniem mostu w okolicy miejscowości Łężyn aż do drogi krajowej nr 25. Te powyżej 2,5 tony skierowane zostaną na objazd od strony Sompolna na skrzyżowaniu DW 263 z DW 266 - kierowcy będą musieli dojechać do Konina i dalej drogą krajową nr 25 do Ślesina.

Dla pieszych i rowerzystów przewidziano tymczasową kładkę po północnej stronie zaprojektowanego mostu, w związku z czym lokalna komunikacja pieszo-rowerowa będzie się odbywała swobodnie.

- Mogę jednak zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby uciążliwości były jak najmniej odczuwalne

- powiedział dyrektor Katarzyński.

ZOBACZ TAKŻE

Tak będzie wyglądał nowy most nad Kanałem Ślesińskim

Tak będzie wyglądał nowy most w Ślesinie. Kiedy przejadą nim...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto