MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

VI Bal Marzeń Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka w Golinie dla ludzi o wielkich sercach! Zaskoczył nawet organizatorów

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Rekordowy Charytatywny VI Bal Marzeń Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ - przeszedł do Historii.[ Były też licytacje wartościowych przedmiotów w tym m.in piłeczka tenisowa z autografem Igi Świątek, czy zdjęcie z autografami wszystkich siatkarzy Reprezentacji Polski, jak również wspaniałe obrazy Krystyny Ruminkiewicz, Justyny Gai, Katarzyny Kraczkowskiej, Donata Dolaszyńskiego czy Anny Hameli, ale również kreacje od projektantów Andżeliki Chruścińskiej, Mariusza Przybylskiego, od zaprzyjaźnionej marki Vicino, biżuteria, min. wisiorek z diamentem, czy vouchery na widokowy przelot samolotem nad Tatrami czy też lot szybowcem i paralotnią. A także kulturalne spotkanie z Joanną Koroniewską przy okazji jej występu w teatrze, z Małgorzatą Kożuchowską, czy Kabaretem Hrabi.
Rekordowy Charytatywny VI Bal Marzeń Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ - przeszedł do Historii.[ Były też licytacje wartościowych przedmiotów w tym m.in piłeczka tenisowa z autografem Igi Świątek, czy zdjęcie z autografami wszystkich siatkarzy Reprezentacji Polski, jak również wspaniałe obrazy Krystyny Ruminkiewicz, Justyny Gai, Katarzyny Kraczkowskiej, Donata Dolaszyńskiego czy Anny Hameli, ale również kreacje od projektantów Andżeliki Chruścińskiej, Mariusza Przybylskiego, od zaprzyjaźnionej marki Vicino, biżuteria, min. wisiorek z diamentem, czy vouchery na widokowy przelot samolotem nad Tatrami czy też lot szybowcem i paralotnią. A także kulturalne spotkanie z Joanną Koroniewską przy okazji jej występu w teatrze, z Małgorzatą Kożuchowską, czy Kabaretem Hrabi. fot. Fundacja Podaj Dalej
Bal Marzeń Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, to spotkanie Przyjaciół, podczas którego łączy się świetną zabawę z pomaganiem. 20 kwietnia w Hali Widowiskowej w Golinie zebrało się prawie 250 Gości, aby łączyć dobrą zabawę z pomaganiem.

VI Bal Marzeń Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przeszedł do historii jako rekordowy pod względem wsparcia dla Podopiecznych Fundacji.

20 kwietnia 2024 w Hali Widowiskowej w Golinie zebrało się prawie 250 Gości, aby łączyć dobrą zabawę z pomaganiem. Większość gości to stali bywalcy Balów Marzeń, którzy chętnie włączają się w działania Fundacji, nie tylko przy okazji imprezy. Była też spora grupa gości, która po raz pierwszy zawitała na Balu. Wszystkie relacje i informacje, które otrzymaliśmy pozwalają nam pochwalić się, że Bal był udany, pełen dobrej energii i niespodzianek. A pierwszą niespodzianką był występ zaprzyjaźnionego chóru Konin Gospel Choir, prowadzonego przez Beatę Stanisławską, który wykonał utwór „Podaj Dalej”. Z charakterystyczną dla siebie radością, uśmiechem, niesamowitą energią i dobrymi emocjami Chór wprowadził Gości Balu w ten niezwykły wieczór.

To był dopiero początek muzycznych emocji.

Z przyjemnością słuchaliśmy wybitnych muzyków Mirosława Grzanki i Sławomira Kaliszewskiego czyli Duetu Mini&Max. A gwiazdą wieczoru był zespół Candela Latin Music i kubańskie tancerki Tropicuba. Bal jak zawsze poprowadził niezawodny Janusz Lipiński, natomiast aukcjami spektakularnie i dynamicznie kierował Zygmunt Chajzer, przyjaciele Fundacji, który po raz kolejny wsparł w ten sposób Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

„Bal Marzeń Fundacji PODAJ DALEJ to wydarzenie, które jest możliwe dzięki wielu Przyjaciołom, Partnerom Balu, Gościom i zespołowi Fundacji, który angażuje się w organizację. Od wielu tygodni opracowujemy graficzną i programową cześć Balu. Staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik tak, aby Goście bawili się doskonale i hojnie wsparli Osadę Janaszkowo i powstanie mieszkań wspomaganych. Ambasadorem Osady Janaszkowo jest Mirek Piesak, wybitny paraolimpijczyk, który reprezentował Polskę aż na 4 paraolimpiadach w pływaniu. Aby przybliżyć Gościom cel Balu pokazaliśmy film „W przechyle” właśnie z udziałem Mirka Piesaka”

- opowiada Zuzanna Janaszek Maciaszek, prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.
https://www.youtube.com/watch?v=3iHnxC-Qf_g

Bal otworzyła Zuzanna Janaszek Maciaszek i Maciej Wiatrowski czyli członkowie zarządu Fundacji PODAJ DALEJ, przybliżając kilka znaczących statystyk dotyczących 20 – stu już lat działalności Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ:

 • 380 osób z niepełnosprawnościami, które żyją niezależnie dzięki udziale w projekcie mieszkań treningowych,
 • 375 dzieci z niepełnosprawnościami, które zdobyły większą samodzielność podczas kolonii Mali Odkrywcy,
 • ponad 1900 specjalistów z całej Polski przeszkolonych z zakresie terapii przez sztukę,
 • blisko 100 niepełnosprawnych paralotniarzy i szybowników, którzy spędzili 11 tyś. godzin na szkoleniach teoretycznych i praktycznych co zaowocowało już 17 licencjami pilotów,
 • aż 58 wyprodukowano filmów instruktażowych dla osób z niepełnosprawnościami i innych grup społecznych, dostępnych na naszym kanale YT,

a w ciągu roku to:

 • aż 250 osób z niepełnosprawnościami, które obejmujemy wsparciem
 • 31.500 godzin rehabilitacji, terapii, wsparcia specjalistów i asystentów.

  Podczas Balu organizowane były aukcje, loteria, konkursy. Goście chętnie licytowali zarówno gadżety sportowe, jak piłeczka tenisowa z autografem Igi Świątek, czy zdjęcie z autografami wszystkich siatkarzy Reprezentacji Polski, jak również wspaniałe obrazy Krystyny Ruminkiewicz, Justyny Gai, Katarzyny Kraczkowskiej, Donata Dolaszyńskiego czy Anny Hameli, ale również kreacje od projektantów Andżeliki Chruścińskiej, Mariusza Przybylskiego, od zaprzyjaźnionej marki Vicino, biżuteria, min. wisiorek z diamentem, czy vouchery na widokowy przelot samolotem nad Tatrami czy też lot szybowcem i paralotnią. A także kulturalne spotkanie z Joanną Koroniewską przy okazji jej występu w teatrze, z Małgorzatą Kożuchowską, czy Kabaretem Hrabi.

  Organizatorów również spotkała niespodzianka, ponieważ jedną z Gości Balu okazała się mezzosopranistka Izabela Metler, która wystąpiła na scenie z popoperowym wykonaniem utworu Dancing Queen, a na aukcję podarowała swój koncert, który został bardzo wysoko wylicytowany.

  Rekord aukcji to 15 tysięcy złotych za fotografię Szymona Brodziaka, a dochód z Balu to ponad 120 tysięcy. Dokładną kwotę podamy wkrótce na stronie https://podajdalej.org.pl/ i https://balmarzen.pl/

  Dziękujemy fantastycznym Partnerom, Gościom i Współpracownikom za niezapomniany wieczór.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto