Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmieniają świat już 20 lat! 20 urodziny świętuje w tym roku Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w Koninie [FOTO]

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Fundacja Podaj Dalej ma już dwadzieścia lat!! Był urodzinowy tort, świeczki i życzenia. Fundacja otacza opieką osoby z niepełnosprawnością oraz ich rodziny. Powstała w hołdzie i zgodnie z ideami znanego społecznika i lekarza Piotra Janaszka , który zginął tragicznie, w grudniu 1998 roku.

Okrągły jubileusz Fundacji „Podaj Dalej” w Koninie

Przygotowania do spektaklu Integracyjnego Teatru PODAJ DALEJ trwały od wielu tygodni I były możliwe dzięki wsparciu Miasta Konin. Premiera spektaklu 26 lutego 2024 uświetniła początek jubileuszu 20-lecia Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Przedstawienie było niespodzianką nie tylko dla zaproszonych gości, ale również uczestników, wolontariuszy i pracowników Fundacji. Integracyjny Teatr PODAJ DALEJ wystąpił w kilku odsłonach, aby pokazać historię od czasów działalności Patrona Doktora Piotra Janaszka i obozów harcerskich w Mielnicy, do czasu realizacji projektów takich jak mieszkania treningowe, szkolenia szybowcowe, paralotniowe, czy wsparcie dla niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy.

Wzruszające występy aktorów z niepełnosprawnością prowadzonych przez Joannę Janikowską to był piękny początek spotkania. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspaniałego tortu, kilkakrotnie odśpiewanego 100 lat!, a także hymnu PODAJ DALEJ, który zaśpiewali wszyscy.

Refren:

„PODAJ DALEJ tak mówili nam, więc podajemy i ZMIENIAMY ŚWIAT”

Były serdeczne przemówienia, życzenia od serca, kwiaty, prezenty i wspomnienia. Wśród gości byli zarówno uczestnicy, ich rodziny, wolontariusze, pracownicy, ale również darczyńcy i sympatycy - po prostu przyjaciele.

„Ogromnie cieszymy się z tej potężnej dawki pozytywnej energii, którą dzisiaj otrzymaliśmy. To dodaje siły, motywacji, uskrzydla! To też pokazuje, że idziemy właściwą drogą, w dobrym kierunku. Zawsze staramy się, aby nasze pomysły były odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania osób z niepełnosprawnością. Tajemnicą sukcesu jest to, że pracujemy nie tylko DLA nich, ale WSPÓLNIE Z nimi. W zespole ponad 1/3 osób to osoby z niepełnosprawnością, które najlepiej wiedzą co i jak powinniśmy robić. Mamy wielkie szczęście do ludzi, bo przecież Fundacja to ludzie, i ci w środku i ci którzy nas otaczają, wspierają, dopingują.

26 lutego 2004 to dzień rejestracji Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Takie nasze urodziny Trzymajcie za nas kciuki ”

- powiedziała Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Każdy może „podawać dalej” i wspierać Fundację np. przekazując 1,5% podatku. Wystarczy do formularza PIT wpisać numer KRS 0000 197 058.

To to początek jubileuszu Fundacji PODAJ DALEJ. W kwietniu odbędzie się Bal Marzeń Fundacji PODAJ DALEJ, a jesienią Gala Jubileuszowa.

Zmieniają świat już 20 lat! 20 urodziny świętuje w tym rok...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto