MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

1 Maja „Twórcom Zagłębia Konińskiego” w Koninie

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
1 maja w Koninie o godz. 11. 00 odbędzie się wyjątkowe w skali kraju wydarzenie. Górnicy, hutnicy, energetycy i przedstawiciele innych branż przemysłu Zagłębia Konińskiego w akompaniamencie orkiestr dętych przemaszerują ulicami naszego miasta pod hasłem „Twórcom Zagłębia Konińskiego”.

Pierwszomajowy pochód w Koninie będzie w tym roku inny niż zwykle

Już w środę, w pierwszy dzień maja odbędzie się wyjątkowe w skali kraju wydarzenie.Górnicy, hutnicy, energetycy i przedstawiciele innych branż przemysłu Zagłębia Konińskiego w akompaniamencie orkiestr dętych przemaszerują ulicami naszego miasta pod hasłem „Twórcom Zagłębia Konińskiego”.

Ulicami Konina – na trasie od ul. K.S. Wyszyńskiego (sprzed amfiteatru) poprzez Aleje 1 Maja i Dworcową przejdzie barwny korowód odwołujący się do naszego miasta i Zagłębia..Do udziału zostały zaproszone min. reprezentacje przedsiębiorstw, grup zawodowych, organizacji społecznych i związkowych, kombatantów, szkół, sportowców, klas mundurowych, grup rekonstrukcji historycznej czy też zespołów ludowych. W korowodzie ukazane będą zasłużone zawody, zakłady, organizacje i grupy społeczne dla naszego Zagłębia.

Po przemarszu odbędzie się część artystyczna z występem orkiestr i zespołów wokalno-tanecznych. Na placu Niepodległości przygotowany będzie posiłek oraz napoje, ponadto pojawią się tam okazjonalne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i min. Muzeum Okręgowego w Koninie.

Harmonogram wydarzenia :

Termin : 01.05.2024

  • Godzina 11:00 – Zjazd reprezentacji przy parkingu przed amfiteatrem (ul. K.S. Wyszyńskiego). Formowanie korowodu odbędzie się na odcinku od Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni.
  • Godzina 12:00 – Oficjalny start. Wymarsz uroczystego korowodu. Trasa przemarszu : K. S. Wyszyńskiego – Aleje 1 Maja – Dworcowa – Plac Niepodległości.
  • Godzina 13:30-14:00 – Rozpoczęcie części artystycznej wydarzenia na Pl. Niepodległości.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Konina, Starosta Koniński oraz Wójtowie i Burmistrzowie Powiatu Konińskiego.

Serdecznie zapraszamy!

1 Maja „Twórcom Zagłębia Konińskiego” w Koninie

od 7 lat
Wideo

Boże Ciało - na czym polega to święto echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto