Krzysztof Nowak
Krzymów.Dziś po raz drugi właśnie na tym najwyższym w naszym regionie wzniesieniu - o wysokości 191 m n.p.m. zorganizowany został Półmaraton Złota Góra2021. Wzniesienie dodajmy - jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc przyrodniczo krajobrazowych środkowej Polski, na którym znajduje się wieża widokowa – a z niej rozciągają piękne widoki. Krzysztof Nowak
Michalina Walczak-Pecyna i Taras Kulaj zwyciężyli w II Półmaratonie Cross Złota Góra. Biegaczka pokonała wymagającą trasę w godzinę 41 minut. Biegaczowi zajęło to godzinę 29 minut. Półmaratonowi towarzyszył bieg charytatywny dla małej niewidomej Basi Wardyn - w sumie w obu biegach wystartowało 300 zawodników. Zmęczonych zawodników na mecie witano oklaskami, okrzykami i słońcem - bo pogoda dopisała.

Krzymów. Złoty Półmaraton w środku Polski po raz drugi.Triumfowali dominatorzy regionalnych imprez biegowych.

II Półmaraton Złota Góra 2021 to więcej niż bieg - uczestnicy pobiegli w nim nie tylko z myślą o wyniku, ale przede wszystkim, aby zebrać pieniądze i pomóc małej niewidomej Basi.

Organizatorem Półmaratonu Złota Góra 2021 i towarzyszącego mu Biegu Charytatywnego jest Fundacja im. dr. Erazma Pietrygi a zapalnikami biegu, są trzy osoby, które przez wiele tygodni pracowały nad tym by bieg mógł się odbyć; Inicjatorzy biegu to;- prof. UM. dr hab. n. med. Marek Pietryga- znany Wam pasjonat biegów i organizator wielu imprez sportowych dla biegaczy - Adam Gapski - i dziennikarka - Beata Pieczyńska – Bielewska.

Dodajmy ubiegłoroczna edycja biegu –zakończyła się dużym sukcesem. W pandemicznych obostrzeniach na starcie zameldowało się 150 biegaczy. W tym roku biegaczy było jeszcze raz tyle. Były; radość, medale, statuetki i … - a wszystko w otoczeniu pięknej przyrody, słonecznej pogody i energii uczestników.