XI edycji konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś". Wysokość środków w tegorocznej edycji to aż 50 tys. zł

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
XI edycji konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś". Wysokość środków w tegorocznej edycji to aż 50 tys. złotych Wnioski można składać do 26 lutego.

Konkurs „Pięknieje wielkopolska wieś” wystartował! Zarząd województwa uchwalił regulamin XI edycji sztandarowego konkursu Wielkopolskiej Odnowy Wsi. Termin składania wniosków upływa 26 lutego 2021 roku. Można ubiegać się o dotację w wysokości nawet 50 tys. złotych.

-Główny konkurs dotacyjny regionalnej odnowy wsi wystartował. Zarząd województwa na posiedzeniu w dniu 14 stycznia 2021 roku uchwalił regulamin XI edycji Pięknieje wielkopolska wieś. Gmina ma prawo złożyć maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie projektów planowanych do realizacji w sołectwie lub miejscowości, w tym w mieście do 5 tys. mieszkańców, uczestniczących w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”. Sołectwo (miejscowość) musi być uczestnikiem programu na dzień składania wniosku.

Lista sołectw (miejscowości) uczestniczących w programie.

Tegoroczna edycja konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” to kolejna szansa dla członków programu Wielkopolska Odnowa Wsi na rozwój społeczny, kulturowy oraz estetyczny swoich miejscowości. Zwiększona w tym roku aż do 4,5 mln zł pula środków na realizację konkursu wzmacnia szanse uczestników na otrzymanie dofinansowania projektów. Dzięki temu wiele społeczności środowisk wiejskich będzie mogło spełnić swoje marzenia o „pięknej wsi” – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

W konkursie nie mogą uczestniczyć projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, projekty współfinansowane z innych środków budżetu województwa wielkopolskiego oraz projekty, o których dofinansowanie gmina ubiega się w ramach innych konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Przedmiot dofinansowania.

W ramach konkursu dofinansowane zostaną projekty w zakresie: zagospodarowania przestrzeni publicznej, poprawiające estetykę sołectwa (miejscowości), zachowania, odtwarzania i promowania dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub krajobrazowego oraz tradycji społeczności lokalnych. Dopuszcza się dofinansowanie zakupu sprzętu i/lub wyposażenia w ramach realizacji projektów zagospodarowania przestrzeni publicznej (np. zakup stołów, krzeseł, sprzętu AGD w ramach remontu świetlicy) pod warunkiem, że koszt tych zakupów nie przekroczy 1/3 wartości całości projektu.

Wysokość dotacji oraz ważne terminy.

Poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 70% kosztów kwalifikowalnych projektu, jednak nie mniej niż 10.000,00 zł i nie więcej niż 50.000,00 zł dla pojedynczego projektu.
Złożenie przez gminę wniosku o dofinansowanie na kwotę niższą niż 10 tys. zł lub wyższą niż 50 tys. zł, będzie podstawą do odrzucenia wniosku z przyczyn formalnych. Złożenie przez gminę więcej niż 3 wniosków lub złożenie wniosków na łączną kwotę dotacji większą niż 150 tys. zł eliminuje z konkursu wszystkie wnioski złożone przez gminę. Maksymalna wielkość dofinansowania projektów wyłonionych w konkursie wynosi łącznie 4,5 mln zł

Wnioski o dofinansowanie w wersji papierowej należy składać w terminie do 26 lutego 2021 r. do godz. 15:30. Wypis z uchwały budżetowej potwierdzający zabezpieczenie środków w budżecie gminy na wkład własny należy dostarczyć do 31 marca 2021 r. (liczy się data wpływu dokumentu).

Projekty dofinansowane w ramach konkursu należy zrealizować najpóźniej do 15 listopada 2021 r.

Z całym regulaminem XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” można zapoznać się —> TUTAJhttps://wow.umww.pl/sxder/wp-content/uploads/2021/01/pww-2021_uchwala-zww-zal_regulamin.pdf

Tajemnica Marchewki

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie