Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ten film może kiedyś uratuje Ci życie! Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zakończyła pracę nad filmem „Wyjście awaryjne”

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zakończyła pracę nad filmem „Wyjście awaryjne”. Pokazano w nim najważniejsze zasady obowiązujące podczas ewakuacji osób poruszających się na wózkach. W razie pożaru lub innego zagrożenia osoby z niepełnosprawnościami są w pełni zależne od pomocy innych.

Ten film musi obejrzeć każdy! Tak możesz uratować życie

Film adresowany jest zarówno do osób pracujących w placówkach, w których przebywają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu, ale również do strażaków i innych służb ratujących zdrowie i życie ludzi. To film instruktażowy, w którym pokazano jak bezpiecznie i z wykorzystaniem różnych sprzętów ewakuować osobę z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Skąd pomysł na taki film?

Przestrzeń publiczna w Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych. Niestety temat ich ewakuacji nadal raczkuje. Należy pamiętać, że osoby poruszające się na wózku w momencie zagrożenia stają się zależne w 100% od pomocy innych osób.

Zapewnienie bezpieczeństwa to podstawa w naszych działaniach. Jeżeli pojawia się okazja, że możemy coś zrobić jeszcze lepiej i z pożytkiem dla innych to robimy to! - podkreśla Maciej Wiatrowski, wiceprezes Fundacji PODAJ DALEJ.

Dzięki wsparciu Fundacji ORLEN zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt do ewakuacji osób z niepełnosprawnością narządu ruchu, przeszkoliliśmy naszych pracowników oraz grupę konińskich strażaków z zasad ewakuacji z wykorzystaniem płacht, materacy i krzeseł ewakuacyjnych - dodaje wiceprezes Fundacji PODAJ DALEJ.

Owocem tych działań jest film instruktażowy dostępny bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych na kanale YouTube Fundacji:https://youtu.be/OVH-YFOvOAo

Film opracowany przez Fundację PODAJ DALEJ to dla nas bardzo dobry materiał szkoleniowy. Omówiono w nim nie tylko sposób korzystania ze specjalistycznego sprzętu, ale również pokazano jak bezpiecznie chwytać, przenosić i ewakuować osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu. To wiedza bezcenna, która może uratować życie.

- mówi Krzysztof Turowski, Naczelnik Jednostki OSP w Ślesinie

Ten film może kiedyś uratuje Ci życie! Fundacja im. Doktora ...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto