MKS PWSZ Kon-Bet Konin przed II etapem

Piotr Czajkowski
Pierwszy mecz drugiej rundy koninianki rozegrają w Sokołowie Podlaskim 11 lutego Fot. Piotr Czajkowski
Po porażce w Pabianicach seniorki z trzecią lokatą zakończyły pierwszą rundę. Druga rozpocznie się 11 lutego.

Dwie pierwsze kwarty meczu z Language School Pabianice były bardzo wyrównane. Pierwszą koninianki przegrały 10:12, w drugiej zwyciężyły w identycznym stosunku, wyrównując stan meczu. Decydująca była trzecia kwarta, w której gospodynie wyraźnie wygrały 12 punktami. W ostatniej odsłonie udało się odrobić tylko część strat i ostatecznie MKS PWSZ Kon-Bet Konin przegrał 49:55.

Ta porażka zadecydowała, że koninianki zajęły trzecie miejsce w grupie B. Teraz przed podopiecznymi Tomasza Grabianowskiego druga runda, w której zagra 8 najlepszych ekip z obu grup. Rozpocznie się ona 11 lutego. Pierwsze starcie na wyjeździe w Sokołowie Podlaskim.

Zmienne nastroje towarzyszyły ostatnim dwóm meczom konińskich seniorów. MKS MOS najpierw pokonał ekipę UAM AZS Poznań 99:84. Był to udany rewanż za minimalną porażkę na wyjeździe. Na szczególną pochwałę zasłużył Błażej Rabe, który zdobył 32 punkty. Potem jednak przyszła minimalna porażka z MKS Kalisz 68:72.

W meczach drużyn młodzieżowych zespół młodzików młodszych wygrał z GKS Tarnowo Podgórne 86:50 (35 punktów Daniela Kotwasińskiego). Młodziczki młodsze doznały pierwszej w sezonie porażki z INEA AZS I Poznań 43:60. Młodzicy starsi po zaciętym meczu wygrali z Basketem Piła 78:73. Kadeci B ulegli Kasprowiczance Ostrów 53:107. Kadetki B przegrały z UKS Olimp Rawicz 30:84. Młodziczki starsze pokonały UKS Lider Swarzędz 98:51.