MEDYK POLOMARKET KONIN - Dziesięć trafień wicemistrzyń Polski

Jerzy Nowak
W 5 kolejce Medyk rozgromił byłego 12 krotnego mistrza Polski
W 5 kolejce Medyk rozgromił byłego 12 krotnego mistrza Polski fot. Jerzy Nowak
Medyk Polomarket Konin, lider ekstraligi, nie zwalnia tempa. Wicemistrzynie Polski znakomicie wystartowały i nadal zdobywają cenne punkty. Tym razem, w piątej kolejce, ich ,,ofiarą'' była drużyna Czarnych Sosnowiec. Zespół trenera Romana Jaszczaka wygrał w Sosnowcu aż 10:1. To niecodzienny wynik w ekstraklasie kobiet, tym bardziej cieszy, że jego autorem jest koniński Medyk.

Początek meczu, choć Medyk zaczął ofensywnie, mógł należeć do Czarnych, które w 30 minucie mogły prowadzić. W polu karnym Medyka została sfaulowana Karolina Dec, ale jedenastki nie wykorzystała Joanna Zając, która uderzyła prosto w Katarzynę Jankowską. I od tej fatalnej jedenastki zaczął się dramat Czarnych, bowiem jeszcze przed przerwą Medyk prowadził 3:0. Wynik otworzyła Anna Gawrońska. Na 2:0 uderzyła Sandra Sałata, a Gawrońska strzeliła swoją drugą bramkę.

Po zmianie stron dominował Medyk i to jego zawodniczki zdobywały bramki. Do stanu 0:8 do siatki Czarnych piłkę posyłały Radosława Sławczewa, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik i dwukrotnie Marta Woźniak, która na plac gry weszła dopiero w 60 minucie. Dopiero wtedy honorową bramkę zdobyła Urszula Bydlińska.
Po jej golu, jakby podrażniony utratą bramki, Medyk dołożył jeszcze dwa gole, które strzeliły Aleksandra Sikora i Natalia Chudzik.