Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka - MKS MOS Konin zwycięża

Jerzy Nowak
Kamil Biernacki w meczu z Rawią zdobył 14 punktów
Kamil Biernacki w meczu z Rawią zdobył 14 punktów Fot. Jerzy Nowak
Seniorzy i juniorzy MKS MOS Konin wygrali swoje mecze, rzucając swoim rywalom 205 punktów.

W meczu seniorów zespół Grzegorza Zielińskiego pokonał Rawię Rawicz 102:89, a zespół Jakuba Górnego po dogrywce wygrał ze Stalą Ostrów 103:99.
Od samego początku meczu z Rawią były wielkie emocje, bowiem na każdą punktową akcję MKS równie skuteczną akcją odpowiadali rywale i spotkanie toczyło się w rytmie punkt za punkt. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 48:48. Trzecia kwarta po bardzo dobrej grze zakończyła się wygraną MKS 27:14. Po kilku kontratakach MKS wyszedł na 13 punktowe prowadzenie, którego nie oddał do końca spotkania.

- Bardzo dobrze zagrali dzisiaj nasi wysocy gracze Rabe, Szalaty i Biernacki wspierani przez obwodowych Grabianowskiego i Krzemienia. Kilkoma efektywnymi przechwytami popisał się Dawid Bobrowski - powiedział trener Piotr Andrzejewski.

Mecz juniorów był bardzo zacięty i wyrównany i żadna z drużyn nie wypracowała sobie większej przewagi na dłuższy czas gry. Wprawdzie MKS zaczął od prowadzenia 13:6, ale Stal szybko odrobiła straty i, podobnie jak w meczu seniorów, gra toczyła się punkt za punkt. I połowę zaledwie dwoma punktami 42:40 wygrał MKS. W II połowie MKS rozgrywał bardzo doby mecz, ale Stal była szalenie "odporna'' i niwelowała każda przewagę. Na nieco ponad 6 sekund przed końcem meczu MKS prowadził 91:89, ale i tym razem Stal trafiła i konieczna była dogrywka, którą czterema punktami wygrał MKS.

MKS - Stal 103:99

Kwarty: 20:16, 22:24, 28:27, 21:24, dogrywka: 12:8
MKS: Warzychowski 31, Rogulski 18, Drzewiecki 16, Marszałek 10, Gładziszewski 10, Lorencki 8, Szymczak 5, Pietrzak 3, Grzelak 2.

MKS - Rawia 102:89

Kwarty: 23:23, 25:25, 27:14, 27:27
MKS: Rabe 25, Szalaty 15, Biernacki 14, Grabianowski 13, Krzemień 12, Wawrzyniak 8, Bobrowski 6, Chatłas 5, Bobrowski 4.