Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS MOS Konin - BM Kobylin 118:81

Piotr Czajkowski
Konińscy seniorzy odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad Kobylinem
Konińscy seniorzy odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad Kobylinem Fot. Piotr Czajkowski
Konińscy seniorzy MKS MOS przed własną publicznością zmierzyli się z BM Kobylin.

Już po pierwszej kwarcie prowadzili 18 punktami. Mając tak dużą przewagę mogli kontrolować przebieg gry. Widać to po bardziej wyrównanej drugiej i trzeciej kwarcie. Jednak w czwartej odsłonie gospodarze znów dominowali niepodzielnie i w efekcie wygrali 118:81. Najskuteczniejszy w konińskim zespole był Błażej Rabe, który zdobył 27 punktów.

Docenić warto także koszykarską młodzież. Dwie zawodniczki MKS Gimnazjum nr 6, Darię Cienkuszewską i Weronikę Przybylak powołano do Kadry Wojewódzkiej Młodziczek, a Paulina Gieras znalazła się na liście rezerwowej.

Gorzej wiodło się młodym koszykarzom MKS MOS, którzy wzięli udział w turnieju chłopców w ramach Wielkopolskiej Ligi Minikosza. Koninianie przegrali oba swoje mecze. Olimpijczyk Ostrów był poza konkurencją, ale z Rawią Rawicz w pierwszej połowie MKS toczył wyrównany pojedynek i na przerwę schodzili remisując 23:23. Jednak w trzeciej i czwartej kwarcie losy meczu na swoją korzyść rozstrzygnęła Rawia.