Koszykówka I liga: MKS PWSZ KON-BET Konin - AZS UMCS Lublin 78:62

Piotr Czajkowski
Konińskie koszykarki  już wiedza, że powalczą o awans do ekstraklasy, ale walczą do końca
Konińskie koszykarki już wiedza, że powalczą o awans do ekstraklasy, ale walczą do końca Fot. Piotr Czajkowski
Tym razem konińskie koszykarki podejmowały AZS UMCS Lublin.

Ani trener, ani zawodniczki nie mieli zamiaru traktować tego spotkania ulgowo. Boleśnie przekonały się o tym już w pierwszej kwarcie rywalki, przegrywając tę odsłonę meczu 18 punktami. Gospodynie nie zamierzały odpuszczać i jeszcze bardziej zwiększyły przewagę nad przyjezdnymi na początku drugiej kwarty, gdy na parkiet weszły dysponujące świeżymi siłami zmienniczki.

Wysokie prowadzenie pozwoliło na nieco spokojniejsze tempo i taktyczne ułożenie meczu, aby utrzymać prowadzenie do końca, nie tracąc przy tym zbyt wielu sił. W efekcie gra stała się bardziej wyrównana, a lublinianki wygrały drugą kwartę czterema punktami, co i tak pozwoliło miejscowym zachować bezpieczną przewagę.

I tak mecz wyglądał już do końca. Wyniki nie były już więc tak efektowne jak w pierwszej kwarcie, ale kibice mogli być usatysfakcjonowani, oglądając efektowne bloki, przechwyty czy skuteczne kontrataki koninianek. Efektem była wygrana 78:62.

Najskuteczniejszą zawodniczką MKS PWSZ KON-BET Konin była Katarzyna Motyl - zdobyła 18 punktów. Prócz niej zagrały Angelika Kuras 12, Iwona Płóciennik 12, Anita Szemraj 9, Aleksandra Kaja 6, Marta Libertowska 6, Milena Krzyżaniak 5, Anna Gurzęda 4, Magdalena Lewandowska 2, Marta Wiertelak 2, Paulina Robak 2.

W sobotę, 28 stycznia przed drużyną MKS trudny wyjazdowy mecz z liderem - Language School Pabianice.