Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Artur Graczyk na Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

GB
Artur Graczyk na Mistrzostwach Polski
Artur Graczyk na Mistrzostwach Polski Fot. Artur Graczyk/ Materiały organizatora
Artur Graczyk z Goliny wystartował w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym niepełnosprawnych, które odbyły się w okolicach Andrychowa w woj. małopolskim.

Pierwszy dzień zawodów to wyścig ze startu wspólnego na dystansie 38 km. Zawody odbyły się w miejscowości Nidek koło Andrychowa. Na trudnej, górzystej trasie Artur Graczyk zajął 3 miejsce w grupie handbike H3, za Rafałem Wilskiem i Igorem Sikorskim, przegrywając z tym ostatnim 3 sekundy na finiszu.

Drugiego dnia zawodnicy ścigali się na 6-kilometrowym etapie ze startu wspólnego w Rzykach. - Zająłem 7 miejsce spośród ponad dwudziestu zawodników startujących w grupie handbike H3, z czasem 9 min 42 sek. Etap wygrał Rafał Wilk reprezentujący klub "Start Szczecin", ustanawiając tego dnia rekord trasy - mówi Artur Graczyk.

Trzeci dzień to już kryterium uliczne, którego trasa wiodła ulicami wokół starówki Andrychowa. - Był to etap, na którym mogliśmy zaprezentować się przed lokalną publicznością. Doping oraz dobra pogoda dodatkowo zagrzewały do jazdy. Tego dnia odwiedzili nas również goście honorowi - m.in. Czesław Lang - pierwszy polski zawodnik startujący w zawodowej grupie kolarskiej i organizator wyścigu Tour De Pologne - relacjonuje wyścig zawodnik z Goliny.

Ostatni dzień to drugi etap wyścigu ze startu wspólnego. Najtrudniejszy i najdłuższy etap Artur Graczyk ukończył na 7 miejscu. Przegrał na finiszu z Igorem Sikorskim z klubu "DSS Kraków". Etap został rozegrany w Wieprzu k. Andrychowa na trudnej, górzystej i wymagającej technicznie trasie z licznymi stromymi podjazdami na dystansie 54 km.

Pierwsza trójka na tym etapie to: Rafał Wilk, Arkadiusz Skrzypiński i Krystian Giera - wszyscy z klubu "Start Szczecin".

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!