Sokół Międzychód - MKS MOS Konin 55:57

Jerzy Nowak
Seniorzy MKS MOS Konin sprawili ogromnie miła niespodziankę. Zespół trenera Grzegorza Zielińskiego, po wysokiej porażce 56:77 w pierwszej rundzie w Koninie, pokonał faworyzowanych gospodarzy meczu rewanżowego Sokoła Międzychód.

Sokół nie ukrywa sportowych ambicji i chce awansować do II ligi. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że w Międzychodzie trener Zieliński miał bardzo młody zespół I zagrał bez czołowego gracza jakim jest Kamil Biernacki.

Mecz od początku był bardzo emocjonujący i do samego końca trzymał w napięciu. Pierwsza kwarta to wyrównana gra obu zespołów, ale zakończona wygrana Sokoła 16:13. Drugą kwartę lepiej rozpoczęli zawodnicy MKS zdobywając osiem kolejnych punktów. Taka skuteczność pozwoliła odskoczyć na kilka oczek i po pierwszej połowie MKS miał trzy punkty przewagi.

W III kwarcie lepiej zagrali zawodnicy z Międzychodu i wygrali 20:12, ale w czwartej zdecydowanie lepiej zagrał MKS i wygrał ją 17:10 i to on po końcowej syrenie cieszył się z kompletu punktów.

- O naszym zwycięstwie zdecydowała obrona strefowa, którą graliśmy w IV kwarcie. Sokół został zmuszony do oddawania rzutów z obwodu, nie trafiał, my zbieraliśmy i zdobywaliśmy łatwe punkty z szybkiej kontry – mówi trener Grzegorz Zieliński.

Najwięcej, 17 punktów, dla MKS MOS zdobył Błażej Rabe.

SOKÓŁ Międzychód - MKS MOS Konin 55:57