Sokół Kleczew - Sparta Brodnica 8:1

Mariusz Kaźmierczak
Efektownie zakończyli udaną rundę zawodnicy Sokoła Kleczew, którzy rozgromili Spartę Brodnica. Mecz ułożył się bardzo dobrze dla miejscowych, gdyż już w piątej minucie asystę Jacka Kopaniarza na gola zamienił Michał Rutkowski.

Dominacja podopiecznych Andrzeja Ostańskiego trwała nadal i pomiędzy 17., a 33. minutą strzelili oni kolejne trzy bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jakub Dębowski. Potem Damian Augustyniak dopadł do piłki zbyt krótko wybitej przez obrońców Sparty i mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi z Brodnicy. Wreszcie Łukasz Goiński przechwycił futbolówkę w okolicach bramki gości, dograł do Marcina Jankowiaka, który już tylko dopełnił formalności.

Rozluźnieni wysokim prowadzeniem miejscowi w końcówce pierwszej połowy pozwolili przyjezdnym zdobyć honorową bramkę, gdy Waldemar Szpręglewski po dośrodkowaniu z kornera uderzeniem głową pokonał Daniela Szczepankiewicza.

W pierwszych minutach drugiej odsłony przewagę osiągnęli niespodziewanie piłkarze Sparty, jednak dobrze broniący Szczepankiewicz nie dał się już więcej pokonać, a w ostatnich 20 minutach gospodarze przyspieszyli i strzelili jeszcze cztery gole.

Na 5:1 gola trafił Kopaniarz. Potem w polu karnym faulowany był Jakub Woźniak, a jedenastkę na gola zamienił Augustyniak. Wkrótce arbiter podyktował kolejnego karnego, tym razem za faul na Macieju Lisieckim, a pewnym egzekutorem był sam poszkodowany. Ten sam zawodnik dokończył dzieło zniszczenia Sparty.

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.