Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

O tych zawodach wie już cała Polska. Manewry Grzybowe w Pleceminie - edycja 2023

Szymon Chwaliszewski
Szymon Chwaliszewski
Wideo
od 16 lat
Wszystko zaczęło się niepozornie, kilka lat temu - od powiatowych zawodów w zbieraniu grzybów w lasach k. Plecemina. Na VII edycję Manewrów Grzybowych przyjechali uczestnicy z różnych, nierzadko bardzo odległych zakątków Polski. Dlaczego? Bo to wyjątkowe wydarzenie! Tegoroczną edycję wygrała Pani Bogumiła Dudek. Gratulujemy!

- Manewry 2023 za nami. Żadna z dotychczasowych edycji nie cieszyła się taką frekwencją. Startowało 109 zawodników w konkursie zasadniczym, ponad 30 dzieci w konkursie dla najmłodszych, a pod namiotami, dla zawodników i gości brakowało miejsc, mimo, że ustawiliśmy 26 ośmioosobowych stołów z ławami. W zawodach uczestniczyli nie tylko lokalni grzybiarze z powiatu złotowskiego i pilskiego. Mieliśmy przedstawicieli z Pszczyny w województwie śląskim, z Łodzi, z Kołobrzegu i z Leszna. Były prezentacje Nadleśnictwa Złotów, Gminy Tarnówka oraz wystawy rzemiosła. Była fantastyczna grochówka przygotowana na miejscu przez naszych przyjaciół z Ochotniczej Straży Pożarnej z Piły, a także pierogi, ciasto i inne specjały którymi częstowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptuszy. Palce lizać. Mam takie przekonanie, że wszyscy się fajnie bawili, bo też i pogoda nam dopisała. W imieniu zarządu naszego stowarzyszenia, serdecznie dziękuję Wielkopolskiej Izbie Rolniczej, Nadleśnictwu Złotów i Gminie Tarnówka, za olbrzymie wsparcie i pomoc w organizacji Manewrów Grzybowych. Bez Was, nasi drodzy przyjaciele, nie byłoby tak pięknie. - podają organizatorzy.

Ciekawostką podczas wydarzenia był też plener rzeźbiarski.

- Dziękuję też naszym rzeźbiarzom, Krzysztofowi, Łukaszowi i Marcinowi, którzy tradycyjnie odwiedzili nas w ramach Warsztatów Rzeźbiarskich, pozostawiając w naszej wiejskiej kolekcji, swoje prace. Mamy już niezłą galerię i czas pomyśleć o jej oprawie. - słowa uznania kieruje organizator.

Te padają również w stosunku do osób, które przyczyniły się, by Manewry Grzybowe 2023 miały szansę się odbyć i to z takim rozmachem!

- Elę, Waldka, Asię, Kamila, Adama, Janka, Maćka, Krzyśka i wszystkich tych mieszkańców Plecemina, których nie potrafię wymienić, a którzy w sposób niezwykły zaangażowali się w przygotowanie Manewrów, ściskam jak najserdeczniej. Ciągle sobie zadaję pytanie, skąd się biorą takie diamenty? Jeszcze raz, Wam wszystkim, zawodnikom, gościom, organizatorom, głęboki ukłon. Do zobaczenia w przyszłym roku. U nas w Pleceminie, zawsze coś się dzieje. Pamiętajcie! - czytamy w komunikacie nt. Manewrów Grzybowych 2023 na Facebooku Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Plecemin.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o wynikach tegorocznych Manewrów.

- Niech wszem i wobec będzie wiadomo, że zwycięzcą VII edycji Manewrów Grzybowych w Pleceminie, została Pani Bogumiła Dudek, która znalazła borowika tylko o 0,15 mm odbiegającego od ustalonego regulaminem wzorca. Brawo Pani Bogumiło, brawo! - podaje organizator.

My również gratulujmy i zapraszamy do obejrzenia materiału wideo oraz galerii zdjęć.

O tych zawodach wie już cała Polska. Manewry Grzybowe w Plec...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: O tych zawodach wie już cała Polska. Manewry Grzybowe w Pleceminie - edycja 2023 - Piła Nasze Miasto

Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto