Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzi plastycy z Konińskim Domu Kultury przekazali swoje prace dla konińskiego szpitala, hospicjum i DPS-u

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Jedno jest pewne, talent i pasja młodych artystów potrafią czynić magię. A w przedświątecznym czasie, takie spotkania jak to było 17 grudnia w Konińskim Domu Kultury – jeszcze bardziej poruszają nasze serca.

Prace młodych artystów z KDK trafiły do konińskiego szpitala, hospicjum i DPS-u

Dwanaście prac stworzonych przez młodych artystów z pracowni plastycznej Atelier KreDKa w Konińskim Domu Kultury zostało uroczyście przekazanych do konińskiego szpitala, hospicjum oraz Domu Pomocy Społecznej. Spotkanie zatytułowane ,,Witajcie w naszej bajce” odbyło się w niedzielę, 17 grudnia w KDK.

Do sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury przybyli młodzi artyści z Atelier KreDKa oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, oddziałów: dziecięcego, laryngologicznego, chirurgii i traumatologii dziecięcej oraz noworodkowego, a także przedstawiciele Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Koninie oraz Domu Pomocy Społecznej w Koninie

Nie mogło zabraknąć inicjatorki wydarzenia – Katarzyny Muzykiewicz reprezentującej Centrum Handlowe FERIO Konin.

A jak to wszystko się zaczęło?

Wiosną tego roku Katarzyna Muzykiewicz wpadła na pomysł, by młodzi artyści z Atelier Kredka w Konińskim Domu Kultury stworzyli wystawę obrazów nawiązujących do Dnia Ziemi. Wystawa ta była prezentowana w Centrum Handlowym FERIO, a następnie w Konińskim Domu Kultury. Te przepiękne obrazy wyruszyły teraz w dalszą drogę, by radość i pozytywna energia dzieci rozświetlały kolejne miejsca.

Było nam bardzo miło, gdy przedstawiciele instytucji, którzy czuwają nad zdrowiem dzieci i dorosłych, na co dzień pochylają się nad ich potrzebami, trzymają za rękę, idą z dobrym, pełnym nadziei słowem, z radością przyjęli informację o przekazaniu obrazów.

  • Do Oddziału Dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie przekazane zostały prace Hanny Walaszek oraz Hanny Muzykiewicz. Odebrała je pielęgniarka oddziałowa Marianna Kropidłowska.
  • Do Oddziału Laryngologii trafiły obrazy Gabrysi Stępińskiej i Kornelii Woźniak. Przekazane zostały na ręce pielęgniarki, pani Beaty Zalewskiej.
  • Do Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej przekazane zostały prace Weroniki Kapuścińskiej i Kseni Buśkiewicz.
  • Na ścianach Oddziału Noworodkowego zwisną prace Nadii Tomaszewskiej i Julii Skitek. Odebrała je pielęgniarka oddziałowa Elżbieta Jabłońska.
  • Do Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Koninie trafiły obrazy Hanny Walaszek oraz Martyny Jaskólskiej. Odebrali je dyrektor hospicjum, Agata Kaźmierka, oraz koordynator wolontariatu przy hospicjum Krzysztof Zieliński.
  • Dom Pomocy Społecznej w Koninie obdarowany został pracami Magdaleny Hyży oraz Michaliny Żabierek. Obrazy odebrała dyrektor DPS, Magdalena Gielniak-Sobczak i kierownik Działu Opiekuńczo-Wspomagającego DPS, Agata Kuczyńska.

    > Młodym, wspaniałym artystom z Atelier KreDKa, przedstawicielom miejskich instytucji oraz pani Katarzynie Muzykiewicz z Centrum Handlowego FERIO, podziękowali Robert Glapa, zastępca dyrektora Konińskiego Domu Kultury oraz Katarzyna Mijakowska – Pani KreDKa – prowadząca zajęcia plastyczne w KDK (tradycyjnie bardzo wzruszona i dumna ze swoich podopiecznych). Nie zabrakło też życzeń – wszystkiego dobrego na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

    Warto dodać, że uczestnicy spotkania obejrzeli też dwa filmy o tym jak pracują dzieci w Atelier KreDKa oraz jakie są efekty ich pracy.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto