MKS Gimnazjum nr 6 Konin - UKS Lider Swarzędz 92:65

Piotr Czajkowski
Wysokie zwycięstwo odnieśli nad zespołem ze Swarzędza kadeci MKS Gimnazjum nr 6 Konin.

Po pierwszej kwarcie prowadzili już 26:18. Po dwóch kolejnych kwartach wygranych 25:18 i 20:10 koninianie jeszcze bardziej odskoczyli rywalom. Ostatnia odsłona była już nieco bardziej wyrównana, ale i tak zakończyła się zwycięstwem miejscowych 21:19. Ostatecznie MKC Wygrał 92:65, rewanżując się za porażkę doznaną w meczu wyjazdowym.

Najwięcej, aż 40 punktów uzyskał Michał Miklaszewski. Prócz niego punktowali Szymon Gorzeń - 20, Marcin Maliński - 19 i January Sobczak - 13.

MKS Gimnazjum nr 6 Konin - UKS Lider Swarzędz 92:65 (26:18, 25:18, 20:10, 21:19)

A w ten weekend pierwsze emocje w fazie play-off I ligi seniorek. MKS PWSZ w sobotę zagra na wyjeździe w Sokołowie Podlaskim. Tydzień później podopieczne Tomasza Grabianowskiego podejmować będą AZS Uniwersytet Warszawski.