Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mistrzostwa Polski w Karate PZKF - PFKS: Sukces UKS "OSiR Kleczew"

GB
Drużyna UKS OSiR Kleczew na Mistrzostwach Polski w Racocie
Drużyna UKS OSiR Kleczew na Mistrzostwach Polski w Racocie Fot. UKS OSiR Kleczew
Sześć medali zdobyli karatecy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „OSiR Kleczew” na Mistrzostwach Polski w Karate PZKF – PFKS (Polski Związek Karate Fudokan – Polska Federacja Karate Sportowego). Zawody odbyły się w Racocie koło Kościana.

W zawodach startowało 372 zawodników z całej Polski. 11-osobowa reprezentacja z Kleczewa zdobyła w sumie sześć medali. Miejsca na podium wywalczyli: Martyna Albanowska - 3 miejsce w konkurencji kumite indywidualne U-21 kobiet -55kg, Kamil Gauza - 3 miejsce w kumite indywidualnym juniorów młodszych -64kg, Maria Maciejewska - 3 miejsce w kumite indywidualnym młodziczek +45kg, Natalia Nowak - 3 miejsce w kumite indywidualnym seniorek -60kg, Maria Stranc - 3 miejsce w kumite indywidualnym młodziczek -45kg.

Największą niespodzianką był występ Szymona Chojnackiego. Młody karateka w konkurencji kumite indywidualne młodzików -50kg wywalczył pierwsze miejsce zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

Tuż za miejscami medalowymi uplasowali się: Klaudia Andrzejewska, Maria Chojnacka, Adrianna Marek, Magdalena Marek oraz Bartek Szczepaniak.

- Po raz pierwszy w historii zawodnicy UKS „OSiR Kleczew” mieli okazję w tak licznym składzie reprezentować klub na Mistrzostwach Polski. Tym bardziej się cieszymy, że były to bardzo udane zawody z dorobkiem 5 brązowych i jednym złotym medalem. Liczymy też, że sukcesy młodych karateków przyciągną liczne rzesze chętnych do trenowania w klubie z takimi osiągnięciami - mówi Andrzej Roztropiński, wiceprezes UKS "OSiR Kleczew".