MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

IX Edycja Międzyszkolnego konkursu o "Złote Nożyczki" w Zespól Szkół Technicznych w Koninie. Znamy zwycięzców!

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Dnia 3 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Koninie odbył się IX Szkolny Konkurs Fryzjerski będący pierwszym etapem Konkursu Międzyszkolnego o "Złote Nożyczki".Tematem tegorocznego konkursu była „Maria Skłodowska – Curie moim idolem w nowoczesnej odsłonie”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 8 uczennic kształcących się w zawodzie Technik usług fryzjerskich.

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o "Złote Nożyczki" w Zespole Szkół Technicznych w Koninie

W środę 3 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Koninie odbył się IX Międzyszkolny konkurs fryzjerski „Złote nożyczki”. Tematem tegorocznego konkursu była „Maria Skłodowska – Curie moim idolem w nowoczesnej odsłonie”.

Tytuł konkursu nawiązuje do Jubileuszu 60-lecia ZST a inspiracją dla uczestniczek była postać wybitnej polskiej uczonej - dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla - MariiSkłodowskiej-Curie!

W konkursie wzieły udział 4 uczennice klas Technikum usług fryzjerskich ZST w Koninie i 4 uczennice Branżowej Szkoły I stopnia z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie. Wcześniej, każda ze szkół musiała przeprowadzić I etap szkolny celem, wyłonienia do udziału w konkursie międzyszkolnym.

Na wykonanie zadania uczestniczki konkursu miały 120 minut w czasie którego musiały uczesać własne modelki. Ocenie końcowej podlegała nie tylko zgodność fryzury z tematem, oryginalność i pomysłowość, ale również strój oraz makijaż.

W komisji sędziowskiej zasiadły:
Pani Katarzyna Piaskowska - Cech Rzemiosł Różnych w Koninie oraz Pani Joanna Olczak - fryzjer i właścicielka Salonu Fryzjerskiego „Joanna”.

Dla uczestniczek to nie tylko rywalizacja, ale sprawdzian umiejętności praktycznych, a celem konkursu było wyłonienie najlepszych uczniów w zawodzie – młodych adeptów fryzjerstwa i przyszłych stylistów fryzur.

Wyniki IX Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „ZŁOTE NOŻYCZKI” w Koninie:

  • I miejsce Karolina Kubiak - uczennica 5 klasy Technik usług fryzjerskich ZST w Koninie.
  • II miejsce Nikola Ponto - uczennica 2 klasy Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie fryzjer w ZS im.Mikołaja Kopernika.
  • III miejsce Olga Kwiecińska - uczennica 2 klasy Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie fryzjer w ZS im.Mikołaja Kopernika.

Wyróżnienie otrzymała Klaudia Szymczak - uczennica 4 klasy Technik usług fryzjerskich ZST w Koninie.
Od 9 lat organizatorem konkursu jest nauczycielka fryzjerstwa Pani Aneta Nowak - stylistka wizerunku i kreator stylu, która z pasją rozbudza wśród swoich uczniów zamiłowanie do fryzjerstwa.

IX Edycja Międzyszkolnego konkursu o "Złote Nożyczki" w Zes...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto