Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Licheń. XI Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi

Redakcja
Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi w Licheniu
Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi w Licheniu Sanktuarium w Licheniu
W sobotę, 11 września w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbyła się XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi. Uczestników powitał ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego sanktuarium, dziękując za ich świadectwo. Liturgii o godzinie 12.00 przewodniczył kapelan HDK, ks. kanonik Mirosław Frankowski, proboszcz parafii św. Barbary w Turku.

Pielgrzymka dawców krwi

W homilii ks. Frankowski wspominał związki kard. Wyszyńskiego z Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, gdzie jako kleryk włocławskiego seminarium, młody Stefan przebywał dla poratowania zdrowia, ucząc katechezy oraz spisując świadectwa łask doznanych za wstawiennictwem Matki Bożej. To Prymas Tysiąclecia, którego beatyfikacja odbyła się w niedzielę, 12 września w Warszawie, dokonał w 1967 r. koronacji Cudownego obrazu Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej królowej Polski.

Ksiądz Frankowski podkreślił, że Honorowi Dawcy Krwi pielgrzymują do tego miejsca, wpatrując się w cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski, by zawierzyć swoją służbę dla dobra drugiego człowieka. Służbę tę nazwał „cichą i pokorna, jakże potrzebną, a często nie szanowaną, bez fanfar i bez fleszy. Bez której życie cierpiących braci byłoby zagrożone, a często wręcz nie do uratowania.

To właśnie wasze oddawanie krwi, tego najcenniejszego leku, który niesie ulgę zbolałym sercom, rodzinom, na które przyszło cierpienie. Wasze poświęcenie dla drugiego człowieka ukazuje sens cierpienia w Bożym planie odkupienia

– mówił proboszcz turkowskiej parafii.

Kanonik podkreślił, że gromadząc się w sanktuarium, uświadamiamy sobie, ze Maryja pozostaje wciąż obecna w dziejach Kościoła. Licheń nazwał „szczególnym znakiem tego działania Maryi na przestrzeni wszystkich dziejów świata”.

Chrześcijanin jako człowiek rozsądny i uczciwy ma obowiązek starać się zarówno w stosunku do siebie jak i do innych o rzeczywiste zmniejszenie cierpienia i powrót do zdrowia. To wy, kochani krwiodawcy, poprzez wasze oddawanie krwi w tym powrocie do zdrowia wielu cierpiących, uczestniczycie. W zrozumieniu i przyjęciu krzyża pomaga nam w sposób istotny Bolesna Królowa Polski. Wprowadza nas w tę tajemnicę macierzyńską miłością. Także w naszym codziennym życiu

– mówił ks. Frankowski.

Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi w Licheniu

Licheń. XI Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto