Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

KOSZYKÓWKA - 82 punkty Motyl

Jerzy Nowak
MKS w Koninie wygrał dwa mecze i z pięcioma punktami zajął piąte miejsce w turnieju fot. Jerzy Nowak
Katarzyna Motyl podczas turnieju w Koninie zdobyła 82 punkty, a MKS PWSZ Kon-Bet zajął piąte miejsce. MKS PWSZ Kon-Bet Konin, mimo że grał we własnej hali, zajął dopiero piąte miejsce. Wygrał zespół z Pabianic, który w I lidze nie przegrał od dwóch lat.

I właśnie z tym zespołem turniej rozpoczął MKS i przegrał 59:68 po katastrofalnej grze w III kwarcie. Podopieczne trenera Tomasza Grabianowskiego zagrały w niej po dobrej I i II kwarcie beznadziejnie jeśli idzie o skuteczność. Nie było też zasłon i zbiórek, a to szybko dało prowadzenie rywalkom 43:35, 47:35 i dopiero kiedy na nieco ponad 3 minuty przed końcem kwarty Pabianice prowadziły aż 51:35 Magdalena Lewandowska zdobyła pierwsze punkty z rzutu wolnego, aby za chwilę dorzucić za trzy i było 40:51. To odczarowanie kosza, po punktach Natalii Urbaniak i znowu Lewandowskiej zdobytych z kontry doprowadziło do stanu 45:51.

W IV kwarcie, mimo celnym rzutom Lewandowskiej, Anity Szemraj, Marty Libertowskiej, Beaty Wierzbickiej i Katarzyny Motyl, zespół z Pabianic prowadził różnicą 9 punktów dzięki znakomitej skuteczności zza linii 6,75. Tego dnia to była główna broń rywalek na którą MKS nie znalazł skutecznej recepty, choć kto wie, jak potoczyłby się ten mecz, gdyby nie fatalna III kwarta. Wielkim plusem tego turnieju było to, że w zespole MKS, w meczach o stawkę, choć jeszcze nie o ligowe punkty, mogły zagrać kadetki z zespołu Justyny Borońskiej, Paulina Łuczak, Julia Drop, Natalia Tyczkowska i Natalia Urbaniak.

Inne wyniki spotkań z udziałem zespołu MKS PWSZ Kon-Bet Konin - MKS - MKK Sokołów Podlaski 65:86. Najwięcej punktów dla MKS zdobyły Katarzyna Motyl 21, Beata Wierzbicka 14 i Marta Libertowska 12.- MKS - AZS UMCS Lublin 66:58. Najwięcej punktów dla MKS zdobyły Katarzyna Motyl 24 i Julia Drop 9.- MKS - Dromet AJD Częstochowa 72:60. W tym meczu najwięcej punktów zdobyły Motyl 26, Anita Szemraj 17 i Julia Drop 10.

Kolejność końcowa: 1. Dromet AJD Częstochowa 7 pkt, 2. Solpark Kleszczów Pabianice 7, 3. AZS UMCS Lublin 6, 4. MKK Sokołów Podlaski 5, 5. MKS PWSZ Kon-Bet Konin