Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konin. Zmiany w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych i gdzie zaparkować pod cmentarzem? ZDM informuje

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Mają one ułatwić dojazdy do konińskich nekropolii użytkownikom wzmocnionego transportu publicznego, osobom dojeżdżającym samochodami oraz pieszym. Zmiany poprawią bezpieczeństwo na drogach w okresie szczególnie nasilonego ruchu pieszych i pojazdów.

Spis treści

1 listopada 2023 - zmiany w organizacji ruchu i gdzie zaparkować pod cmentarzem w Koninie? ZDM informuje

W związku z Dniem Wszystkich Świętych w rejonie konińskich cmentarzy nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu. Wprowadzone zmiany mają na celu usprawnienie ruchu kołowego podczas dojazdu do cmentarza parafialnego na ul. Kolskiej oraz cmentarza komunalnego na ul. Staromorzysławskiej.

Organizacja ruchu zostanie wprowadzona w dniu 27.10.2023r w godzinach późno wieczornych natomiast przywrócenie poprzedniej stałej organizacji ruchu nastąpi w dniu 02.11.2023r. (do godz. 12:00).

CMENTARZ PARAFIALNY, UL. KOLSKA W KONINIE

- Jako tymczasowy parking dla kierowców dojeżdżających w rejon cmentarza wyznaczono wschodnią nitkę Trasy Warszawskiej (kierunek Koło – Konin). Tymczasowy parking zostanie utworzony na prawym pasie jezdni od ronda w kierunku centrum Konina. Ruch pieszych przewidziany jest na istniejącym pasie włączenia jako dojście do istniejącego ciągu pieszo-rowerowego. Na czas wyznaczonego „parkingu na Trasie Warszawskiej” zostanie tymczasowo zablokowany zjazd z łącznicy z ul. Europejskiej a ruch w kierunku centrum Konina zostanie skierowany na rondo.

- Ulica Kolska na czas „Wszystkich Świętych” będzie ulicą jednokierunkową do skrzyżowania z ul. Świętojańską. W celu ustalenia priorytetu dla komunikacji publicznej na ul. Kolskiej (od skrzyżowania z Trasą Warszawską do skrzyżowania z ul. Świętojańska) przewidziano BUS PAS - którym będzie możliwe poruszanie się wyłącznie autobusów MZK. Ruch pojazdów osobowych na ul. Kolskiej będzie ograniczony wyłącznie do lewego pasa a postój pojazdów będzie możliwy tylko w wyznaczonych miejscach.

CMENTARZ KOMUNALNY, UL. STAROMORZYSŁAWSKA W KONINIE:

  • Ulica Działkowa, na odcinku od parkingu przy cmentarzu komunalnym do skrzyżowania z ul. Staromorzysławską, będzie drogą jednokierunkową z zakazem zatrzymywania się po obu stronach. Wyjazd z parkingu przy cmentarzu na ul. Działkowej będzie możliwy w obu kierunkach.
  • Ulica Staromorzysławska, na odcinku od skrzyżowania z ul. Działkową, będzie drogą jednokierunkową. Na całej długości ul. Staromorzysławskiej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach. Plac przed bramą wjazdową do cmentarza komunalnego zostanie objęty zakazem poruszania się pojazdów. Na ul. Staromorzysławskiej, od skrzyżowania z ul. Harcerską do cmentarza parafialnego i komunalnego, będzie dozwolony ruch tylko autobusów MZK.
  • Ulica Harcerska, od skrzyżowania z ul. Staromorzysławską do skrzyżowania z ul. Sosnową, będzie drogą jednokierunkową z zakazem zatrzymywania się po lewej stronie.
  • Zakazem zatrzymywania się będą dodatkowo objęte ulice: Portowa i Ks. Jerzego Popiełuszki.

Uwaga: W związku z przebudową ul. Jana Pawła II na skrzyżowaniu ulic Portowa/ Staromorzysławska/ Popiełuszki wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Należy stosować się do wprowadzonego oznakowania na czas robót. Dodatkowo w Dzień Wszystkich Świętych sterowanie ruchem na ww. skrzyżowaniu będzie wspomagane przez funkcjonariuszy Policji.

W okresie święta Wszystkich Świętych priorytet będą miały autobusy komunikacji publicznej. Wszystkich zmotoryzowanych, odwiedzających w tych dniach cmentarze na terenie miasta Konina, prosi się o pozostawienie pojazdów na niżej wymienionych parkingach:

  • ul. Kolska: strona lewa za cmentarzem,
  • Trasa Warszawska: na prawym pasie nitki wschodniej (kierunek Koło - Konin),
  • ul. Grunwaldzka: parking,
  • ul. Działkowa: parking, dodatkowe miejsca parkingowe zostaną utworzone na terenie ogrodzonym przy cmentarzu, wjazd bramą od ulicy Działkowej,
  • ul. Harcerska: po prawej stronie.

W Dniu Wszystkich Świętych (1 listopada) uruchomione zostaną trzy linie specjalne dojeżdżające do cmentarzy.

Linia C1: Cmentarz Komunalny - Cmentarz Kolska przez Dworzec PKP i z powrotem.
Autobusy w obu kierunkach pojadą 4-5 razy na godzinę, z częstotliwością co 12 minut.

L I N I A C1 - kursuje 1 listopada na trasie: Cmentarz Komunalny - Cmentarz Parafialny - Popiełuszki - Glinka - Wyszyńskiego - ZSGE - Hala Rondo - Aleje 1 Maja - Dworzec PKP - Dworcowa – Trasa Warszawska - Grunwaldzka - Cmentarz Kolska i z powrotem - Żwirki i Wigury - Wał Tarejwy – Trasa Warszawska i dalej jak w przeciwnym kierunku. Pierwszy kurs C1 wyruszy z przystanku „Dworzec PKP” o godz. 08:10.

Na Kolskiej autobus będzie się również zatrzymywał na tymczasowym przystanku naprzeciw bramy cmentarza.

Linia C2: Poznańska – Cmentarz Komunalny przez Zatorze i z powrotem, z częstotliwością co około 35-45 minut w obu kierunkach.

L I N I A C2 – kursuje 1 listopada na trasie: Poznańska - Nowy Dwór - Hiacyntowa - Rolna - Szkoła Salezjańska - Rondo Konińskich Cyklistów - Spółdzielców - Wiadukt Pokoju - Sąd Rejonowy - Zatorze – Szeligowskiego – Galeria nad Jeziorem - Torowa - Wiadukt Przemysła II - Wyzwolenia - Glinka - Popiełuszki - Cmentarz Parafialny - Cmentarz Komunalny i z powrotem.

Linia C3: Topazowa – Cmentarz Kolska przez Nadrzeczną i z powrotem z częstotliwością co około godzinę.

L I N I A C3 – kursuje 1 listopada na trasie: Topazowa – Szpitalna – Szpital – Piłsudskiego – Marii Dąbrowskiej – Nadrzeczna – Dmowskiego – Stadion MOSiR – Staszica – Kilińskiego – Szarych Szeregów – Cmentarz Kolska i z powrotem przez Żwirki i Wigury – Bankowa – Park Chopina i dalej, jak w przeciwnym kierunku.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na przystankach oraz na stronie internetowej www.mzk-konin.com.pl, a także w naszej galerii.

Organizacja ruchu z priorytetem dla komunikacji miejskiej

W rejonie konińskich nekropolii przy ulicy Staromorzysławskiej oraz cmentarza przy ulicy Kolskiej, wprowadzona będzie zmiana organizacji ruchu, ustanawiająca ruch jednokierunkowy na wybranych fragmentach.

Na ulicy Staromorzysławskiej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od ulicy Działkowej, jednak przejazd autobusów komunikacji miejskiej będzie możliwy w obu kierunkach.

Ulica Kolska od skrzyżowania z Trasą Warszawską do skrzyżowania ze Świętojańską, będzie drogą jednokierunkową, z wjazdem od Trasy Warszawskiej. Prawy pas jezdni będzie przeznaczony wyłącznie dla autobusów. Na powstałym buspasie autobusy MZK będą się zatrzymywały na przystanku tymczasowym naprzeciwko głównej bramy cmentarza oraz na stałym przystanku Cmentarz Kolska.

Zmiany na liniach komunikacyjnych związane z czasową zmianą organizacji ruchu

Wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu, spowoduje konieczność modyfikacji tras niektórych linii komunikacyjnych. Już w piątek w godzinach wieczornych, w związku z ruchem jednokierunkowym wprowadzonym na ulicy Kolskiej od Trasy Warszawskiej do skrzyżowania ze Świętojańską, zmienią się trasy przejazdu linii 58, 68 i 71. Przywrócenie poprzedniej stałej organizacji ruchu, nastąpi we wtorek 2 listopada do godziny 10:00.

Zmieni się trasa linii 58 w kierunku Brzeźno. Objazd przez Wał Tarejwy i Trasę Warszawską, z pominięciem przystanku "Cmentarz Kolska”. Pasażerów prosimy o korzystanie z przystanku „Europejska” na ulicy Kolskiej pod estakadą. Powrót trasą zgodną z rozkładem.

Podobnych utrudnień mogą spodziewać się pasażerowie linii 71 w poniedziałek 31 października i w godzinach porannych 2 listopada, jadący w kierunku Brzeźna i dalej. Linia 71 pojedzie objazdem i nie zatrzyma się na przystankach "Wał Tarejwy", "Żwirki i Wigury" i "Cmentarz Kolska". Prosimy o korzystanie z przystanków "Grunwaldzka" i "Europejska". W kierunku Dworzec PKP linia 71 pojedzie trasą zgodną z rozkładem.

Utrudnienia wystąpią również na linii 68. W kierunku Rumin-Działki autobusy tej linii pojadą z przystanku „Grunwaldzka” przez Trasę Warszawską do ulicy Kolskiej, omijając przystanki „”Wał Tarejwy” i „Żwirki i Wigury”. W kierunku Cmentarz Komunalny linia 68 pojedzie objazdem przez ulice Świętojańską i Europejską do ulicy Kolskiej.

Dodatkowo 1 listopada linie 64 i 68 w kierunku Cmentarz Komunalny nie będą obsługiwały przystanków „Zakole”, „Okólna” i „Sosnowa”. Z uwagi na tworzące się tam zatory drogowe, trasy tych linii zostaną skrócone i poprowadzone przez ulicę Wyzwolenia, prosto w kierunku cmentarzy.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto