Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Konin. Tegoroczna edycja 45. Przeglądu Twórczości Plastycznej „O Złotą Sztalugę” będzię wyjątkowawa

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
fot. J. Graszk-Łojewska
6 grudnia odbędzie się wystawa podsumowująca 45. Przegląd Twórczości Plastycznej „O Złotą Sztalugę” CKiS, ul. Okólna, g. 17.00, wstęp wolny Na wystawę podsumowującą Przegląd Komisja zakwalifikowała 79 prac oraz przyznała nagrody i wyróżnienia.

W piątek 1 grudnia poznamy laureatów 45. Przeglądu Twórczości Plastycznej „O Złotą Sztalugę”. CKiS w Koninie zaprasza na uroczyste podsumowanie i otwarcie wystawy.

W tym roku do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 27 autorów. Dostarczono 107 prac, które obejrzała Komisja Artystyczna w składzie: Aleksandra Kacprzak (wykładowca Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu), Andrzej Kacprzak (wykładowca Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu), Krystyna Mikołajczak (kulturoznawca CKiS w Koninie). Na wystawę podsumowującą Przegląd Komisja zakwalifikowała 79 prac oraz przyznała nagrody i wyróżnienia, które zostaną wręczone 1 grudnia o 17:00 w CKiS przy ul. Okólnej.

Tegoroczny Przegląd to oczywiście, podobnie jak w latach ubiegłych, spotkanie osób, które odnajdują radość w tym, że mogą tworzyć, zaś ten rodzaj aktywności sprawia, że mogą realizować swoją pasję i potrzebę obcowania z pięknem.

To prezentacja twórczości niezwykle różnorodnej - zarówno pod względem formy, jak i treści.
Zobaczymy prace malarskie, fotograficzne, rysunki i rzeźby, martwe natury, pejzaże, portrety i abstrakcje, prace inspirowane zarówno sztuką naiwną, jak i akademicką, odwołujące się do twórczości starych mistrzów i artystów współczesnych. Wspólnym i równocześnie determinującym punktem dla tej twórczości jest nieodparta potrzeba wyrażania się za pośrednictwem sztuki i intuicja, które wpływają na styl i wskazują kierunki poszukiwań artystycznych oraz temperament artysty, który wyraża się w indywidualnym podejściu do tematu i formy.

Na wystawę podsumowującą 45. Przegląd zakwalifikowano prace następujących osób: Dominika Bączkiewicz, Kazimierz Białkowski, Weronika Bilska, Krzysztof Borowski, Grzegorz Buciak, Edyta Chorbińska, Witold Chruścielski, Piotr Chruścielski, Matylda Hołowińska, Kacper Karczewski, Ewa Korbońska, Magdalena Kreczmer, Maja Krych, Maria Krysiak, Krystyna Kulińska, Mariusz Markiewicz, Elżbieta Matkowska, Wisienka Mateusiak, Jadwiga Młynarczyk-Bachta, Dawid Nowinowski, Katarzyna Ocalewska, Weronika Sola, Svitlana Vender, Małgorzata Wanot, Irena Wawrzyniak, Żaneta Zając-Nowara, Krystyna Zalas.

Wystawę można oglądać do 21 grudnia, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.
21 grudnia zapraszamy wyjątkowo od 10.00 do 15.00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto