Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwalifikacje zakończone. Trwa odliczanie do 44. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
107 prezentacji wokalnych zakwalifikowało jury do czerwcowego 44. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie tuż tuż! Kwalifikacje odbyły się w Konińskim Domu Kultury. Przez trzy dni (28 lutego – 1 marca) .

Odliczamy czas do czerwcowego 44. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca! Do Konina przyjadą wokaliści z Niemiec, Bułgarii, Słowacji, Ukrainy i całej Polski.

107 prezentacji wokalnych zakwalifikowało jury do 44. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Kwalifikacje odbyły się w Konińskim Domu Kultury. Przez trzy dni (28 lutego – 1 marca) jury obejrzało i oceniło ponad 370 prezentacji.

Jurorzy oceniali wokalistów na podstawie nadesłanych przez nich nagrań. W komisji zasiedli: dr hab. Anna Kamalska (przewodnicząca), Joanna Januszewska, Paweł Zielak i Joanna Sypniewska (sekretarz).

Do festiwalu wybrali 107 prezentacji z 376 nadesłanych w kategoriach: Mali Debiutanci (do 8 lat): 20 prezentacji, wokaliści 9-11 lat: 25 prezentacji, 12-13 lat: 16 oraz 14-16 lat: 29 prezentacji. W czerwcowym festiwalu wystąpi również 7 zespołów wokalnych do 12 lat i 10 zespołów wokalnych 13-16 lat.

Do Konina przyjadą wokaliści na 44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca z Niemiec, Bułgarii, Słowacji, Ukrainy i całej Polski.

Warto dodać, że wokaliści w kategoriach: 9-11, 12-13 oraz 14-16 lat będą śpiewać z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej pod kierunkiem Pawła Zielaka. Orkiestra przygotuje 70 aranżacji do zakwalifikowanych piosenek.

Jestem pod wrażeniem i mam nadzieję, że uczestnicy wykorzystają ten czas, który pozostał do festiwalu, tak, aby jak najlepiej przygotować swoje prezentacje. Jestem bardzo ciekawa naszych czerwcowych spotkań na żywo – mówi wokalistka Joanna Januszewska.

- Już nie mogę się doczekać naszych wspólnych prób, gdy przyjedziecie do Konina i razem zagramy wasze piosenki – dodaje kompozytor, muzyk Paweł Zielak. – Przed wami trzy miesiące wytężonej pracy, żeby udoskonalać umiejętności wokalne, a przede mną trzy miesiące pracy nad opracowywaniem waszych aranżacji.

- Śpiewanie zawsze było i nadal jest bardzo modne – podsumowała przewodnicząca jury, wokalistka, kompozytorka, pedagog, dr hab. Anna Kamalska.

Z ogromną satysfakcją i przyjemnością słuchaliśmy waszych wykonań, szczególnie tych, które zakwalifikowały się do etapu czerwcowych zmagań. Chciałabym się tylko zwrócić z małym apelem do tych, którzy się nie zakwalifikowali: w przyszłym roku zadbajcie o jakość swoich nagrań, swoich prezentacji, zwróćcie uwagę na poziomy między muzyką a śpiewem, tak, by te proporcje dały nam szansę was wysłuchać i dać jak najlepsze oceny.

Zakwalifikowani do Festiwalu artyści, o szczegółach czerwcowych przesłuchań, poinformowani zostaną mailowo. Lista znajduje się na stronie festiwaldzieciecy.pl.

44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca odbędzie się w Koninie od 5 do 9 czerwca.

Czekamy na Was w Koninie!

Kwalifikacje zakończone. Trwa odliczanie do 44. Międzynarodo...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak się pozbyć gniewu? Jest prosty sposób!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto