Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konin. Spektakle teatralne na placach zabaw i boiskach. Och-Teatr i znani aktorzy wystąpią na konińskich podwórkach

Bartłomiej Bolczyk
Bartłomiej Bolczyk
Trzy spektakle trzech teatrów zostaną wystawione w różnych częściach Konina
Trzy spektakle trzech teatrów zostaną wystawione w różnych częściach Konina Miasto Konin
Po raz pierwszy w Koninie spektakle teatralne będzie można oglądać wychodząc przed blok albo wyglądając przez okno. Wszystko za sprawą projektu "Otwórz okno na kulturę", który odbędzie się w lipcu.

Wyjątkowa akcja teatralna w Koninie

W naszym mieście nie ma instytucjonalnego teatru, dlatego miasto postanowiło zdecydowanie ułatwić do niego dostęp. Wystarczy wyjrzeć przez okno, wyjść przed blok i… wejść do teatru. W ramach akcji „Otwórz okno na kulturę” w lipcu w przestrzeniach miasta, na placach i uliczkach osiedlowych wystawione zostaną trzy spektakle znanych i cenionych w Polsce oraz na świecie teatrów.

10 lipca Godz. 19.00 „Lament na Placu Konstytucji” OCH-TEATR
Miejsce: Plac na V Osiedlu przy bloku Zakole 6
Babcia, matka i wnuczka mówią o swoich problemach i nadziejach, sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas. W spektaklu udział biorą m.in. Maria Seweryn i Barbara Wrzesińska.

17 lipca Godz. 19.00 „Peregrinus” Teatr KTO
Miejsce: Boisko do koszykówki w Starym Koninie pomiędzy ulicami Piłsudskiego, Berylową, Topazową
Inspirowany poezją T. S. Eliota spektakl uliczny pokazuje dzień z życia współczesnego everymana. W efektownej wizualno-choreograficznej formie, z groteskowym przymrużeniem oka, dotkliwie obnaża pułapki współczesnego świata, w które masowo dajemy się łapać, bezrefleksyjnie tracąc linie papilarne naszych dusz.

24 lipca Godz. 18.00 „Cyrk Tarabumba” Teatr Klinika Lalek
Miejsce: Osiedle Zatorze, boisko przy III LO w Koninie
Spektakl jest połączeniem starego, klasycznego cyrku z udziałem zwierząt, ze współczesnymi tendencjami cyrku bez przemocy. Role zwierząt grają lalki / marionety w skali naturalnej (i większe), a role artystów cyrkowych grają aktorzy. Wystarczy odrobina wyobraźni by nikogo nie krzywdzić. Żyrafa Tara potrafi śpiewać i stepować, Lew Leonarrrdo pożera tresera, a Słoń Bumba potrafi grać na trąbie i latać. Przerażą trochę latające ryby ludojady, ale Strong Man (najsilniejszy człowiek na świecie) znajdzie wyjście z każdej sytuacji... .

Trzy spektakle trzech teatrów zostaną wystawione w różnych częściach Konina

Konin. Spektakle teatralne na placach zabaw i boiskach. Och-...

Organizatorem projektu "Otwórz okno na kulturę" jest Miasto Konin. Współorganizatorzy to: Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze, Konińska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. gen. Sikorskiego, Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Koninie, Koniński Dom Kultury, III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Koninie, Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, Miejski Zakład Komunikacji w Koninie, Przedszkole nr 4 „Biały konik” w Koninie.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto