MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Teatr w trosce o klimat. "Znajdujemy się na rozdrożu". Publiczność zagrała w spektaklu. Swoje 5 minut miał także prezydent Konina

Marcin Maliński
Marcin Maliński
Dziś w auli ANS w Koninie odbyło się niecodzienne w Koninie wydarzenie. Młodzi Ambasadorzy Klimatu przygotowali spektakl w formie Teatru Forum, w którym w aktorów wcielały się również osoby z publiczności. W „Rozdrożach” swoje pięć minut miał także prezydent Konina, Piotr Korytkowski.

Klimatyczny teatr ”Rozdroża”

Przygotowania do tego nietypowego spektaklu trwały kilka miesięcy i za całość odpowiedzialni byli znani już w Koninie – Młodzi Ambasadorzy Klimatu. Oprócz dziesięciu aktorów na scenie debiutowały osoby zajmujące miejsca w publiczności. Swoje krótkie role odegrali m.in. prezydent Korytkowski oraz Małgorzata Koziarska-Sip, dyrektor II LO w Koninie.

Spektakl opowiadał historię Krzysia, młodego aktywisty działającego na rzecz klimatu. Borykał się on z uniwersalnymi problemami dotykającymi praktycznie wszystkich. To właśnie w rolę głównego bohatera mogły się wcielać chętne osoby, które odgrywały te same sytuacje, lecz w inny sposób – w taki, jaki sami chcieli je przedstawić.

Aktorami, a jednocześnie członkami MAK, byli:

  • Kacper Roszak,
  • Agnieszka Zalewska,
  • Maksymilian Maliński,
  • Sonia Korgul,
  • Grzegorz Orchowski,
  • Julia Nowaczewska,
  • Weronika Kania,
  • Gabriela Grzelecka,
  • Maria Olbert,
  • Kornelia Ludwiczak.

- To wszystko co robią Młodzi Ambasadorzy Klimatu, jest oczywiście nam potrzebne, ale przede wszystkim ludziom młodym. Nie robicie tego dla ludzi starszego pokolenia, jakie ja reprezentuje, ale robicie to dla siebie. Ziemię mamy tylko jedną.

- mówił Piotr Korytkowski.

ZOBACZ TAKŻE

Na czym polega teatr forum?

Jak określają to organizatorzy, jest to niecodzienna metoda partycypacji i dialogu społecznego. Spektakl jest prezentowany dwa razy – pierwszy przedstawia historię, która kończy się klęską bohatera z powodu podejmowanych przez niego lub innych bohaterów złych decyzji.

Podczas drugiego odtworzenia każdy widz mógł powiedzieć „stop, tu trzeba zrobić inaczej”. Widzowie dyskutowali i próbowali swoich propozycji. W ten sposób wprowadzając w sztukę nowe rozwiązania.

ZOBACZ TAKŻE

Ekologiczna wystawa obrazów

Spektaklowi towarzyszyła wystawa obrazów autorstwa Młodych Ambasadorów Klimatu. Prezentuje ona abstrakcje wykonane na bazie rysunków uczniów i nauczycieli konińskich szkół, powstałych podczas Klimatycznych Sejmików Samorządów Uczniowskich.

- Niezależnie od tego jakie mamy opinie na temat zmian klimatu, jako ludzie pozostawiamy po sobie ślad, który nie jest obojętny. Konsumujemy więcej zasobów niż kiedykolwiek w historii ludzkości – rozkrajamy ziemię biorąc większą porcję z jej życia niż nam się należy. Nadmierna emisja gazów cieplarnianych powoduje wzrost temperatur – planeta płonie.

- napisali Młodzi Ambasadorzy Klimatu o swojej wystawie.

ZOBACZ TAKŻE

Teatr w trosce o klimat. "Znajdujemy się na rozdrożu". Publi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rusza 61. Festiwal w Opolu. Znamy szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto