KOLARSTWO - Lipa złoty w w Pruszkowie

Jerzy Nowak
M. Lipa na torze w Pruszkowie wywalczył złoty medal w sprincie
M. Lipa na torze w Pruszkowie wywalczył złoty medal w sprincie fot. Jerzy Nowak
Sześć medali, w tym trzy złote, zdobyli młodzi kolarze KLTC Konin podczas Mistrzostw Polski LZS w Pruszkowie i Mistrzostwach Wielkopolski rozgrywanych na torze w Kaliszu.

Na torze w Pruszkowie zawodnicy KLTC wywalczyli trzy medale. W kategorii młodzików tytuł mistrzowski w sprincie zdobył Mateusz Lipa. W scratchu, junior Rafał Klepacki był drugi na podium, a zespół juniorów w składzie Klepacki, Damian Skiba, Damian Grochulski w sprincie olimpijskim finiszował na trzecim miejscu.
I to nie był koniec dobrych startów koninian w Pruszkowie, bowiem poza podium wywalczyli także punktowane lokaty.

W kategorii juniorów w sprincie Klepacki był 7, Skiba 8, a 9 finiszował Grochulski. W kategorii orlików Piotr Chatłas był 4. W kolejnej konkurencji, którą był scratch, junior Damian Skiba wywalczył 7 miejsce, natomiast orlik Mateusz Lipa w keirinie był 5. Miejsca juniorów: 4. Rafał Klepacki, 5. Damian Grochulski, 6. Damian Grochulski. W scratchu junior Damian Skiba zajął 7 miejsce a orlik Piotr Chatłas 8 miejsce. W klasyfikacji klubowej KLTC Konin zajął 3 miejsce zdobywając 46 punktów.

Na torze w Kaliszu, gdzie były rozgrywane Otwarte Mistrzostwa Kalisza zarazem Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Torowym. W kategorii młodzik, Marcin Czyszczewski zdobył złoty medal w wyścigu na 500 m ze startu lotnego, natomiast Mateusz Lipa, w kategorii junior młodszy, w tej samej dyscyplinie wywalczył złoto, a w screatchu medal brązowy.