Urząd Miejski w Koninie. Głośna sprawa!

Beata Pieczyńska
Urząd Miejski w Koninie
Urząd Miejski w Koninie Beata Pieczyńska
Urząd Miejski w Koninie. Głośna sprawa! Szefowa biura prezydenta Konina – Joanna Szydłowska odniosła się do głośnej sprawy dotyczącej dwóch pracownic Urzędu Miejskiego w Koninie.

Urząd Miejski w Koninie. Głośna sprawa!
Szefowa biura prezydenta Konina – Joanna Szydłowska odniosła się do sprawy dwóch pracownic podejrzanych przez policję w Rypinie w kujawsko - pomorskiem o przyjmowanie korzyści materialnych od przedsiębiorcy z Rypina, który w zamian za to miał uzyskiwać zlecenia z konińskiego urzędu i informacje dotyczące przetargu. Wszystkim grozi do 10-ciu lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny, poręczenie majątkowe, a także wobec jednej z nich dodatkowo zakaz opuszczania kraju.

Kryminalni z Rypina mając podejrzenia, że 38-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego będący właścicielem firmy od 2015 roku wręczał korzyści majątkowe  dwóm urzędniczkom powiatu konińskiemu w zamian za wykonywanie zleceń dla tego urzędu udali się do Konina by przeszukać pomieszczenia zajmowane przez urzędniczki. Wówczas podejrzenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Znaleźli tam bowiem przedmioty, które podarował im przedsiębiorca z Rypina; m.in. ekspres do kawy, laptop, rower, garnki, telefon oraz zabezpieczyli dokumentacje potwierdzającą ich przypuszczenia. Kobiety zostały zatrzymane i przewiezione do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie, były nimi 47 i 39-latka.  Jednocześnie w Rypinie policjanci udali się do 38-latka i również go zatrzymali. Wszyscy trafili do policyjnej celi.

Zatrzymani usłyszeli łącznie 12 zarzutów korupcyjnych. Kobiety usłyszały zarzuty przekroczenia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Natomiast mężczyzna usłyszał zarzuty wręczania korzyści majątkowych. Jak ustalili policjanci 38-latek kilkukrotnie przekazał kobietom przedmioty o łącznej wartości ponad 14 tyś. zł. Natomiast przetarg, który został rozstrzygnięty na jego korzyść opiewał na blisko 100 tyś. zł.

Urzędniczki nie przyznają się do winy.  Co na to prezydent Konina? Biuro włodarza wydało takie oto oświadczenie;

W poniedziałek, 12 czerwca, podinspektor Izabela Skirzyńska, naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Rypinie, poinformowała Sławomira Lorka, zastępcę Prezydenta Miasta Konina o prowadzonych przez komendę czynnościach, zleconych przez Prokuraturę Rejonową w Rypinie, związanych z przedsiębiorcą z powiatu rypińskiego. Podinspektor Skirzyńska poinformowała, że postępowaniem objęte zostały także kierownik oraz zastępca kierownika Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Koninie. Prezydent Józef Nowicki, przebywający w tym czasie w delegacji, został o sprawie poinformowany telefonicznie przez swojego zastępcę. Poproszone o wyjaśnienia urzędniczki złożyły na ręce Prezydenta oświadczenia, w których informują o przeprowadzonych przez policję z ich udziałem czynnościach. Kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz jej zastępca zaprzeczają zarzutom stawianym przez policję i prokuraturę, znanym Prezydentowi dotychczas jedynie z doniesień medialnych i komunikatu na stronie Komendy Powiatowej Policji w Rypinie. Od 12 czerwca urząd czeka na oficjalne pismo od Prokuratury Rejonowej w Rypinie. Dziś, podczas rozmowy telefonicznej, podinspektor Izabela Skirzyńska poinformowała w uzgodnieniu z prokuraturą, że pismo zostanie nam przekazane w najbliższym czasie. Dopiero po jego otrzymaniu, Prezydent Józef Nowicki podejmować będzie dalsze decyzje w tej sprawie.

Czas zimowy i letni przez kolejne 5 lat

Wideo

Dodaj ogłoszenie