UKS Kleczew z medalami Turnieju Karate w Kostrzynie

GB
Troje karateków UKS Kleczew stanęło na najwyższym podium
Troje karateków UKS Kleczew stanęło na najwyższym podium Fot. UKS Kleczew
Ponad 220 zawodników z 21 klubów wzięło udział w IX Otwartym Turnieju Karate o Puchar Kostrzyńskiego Samorządu Kostrzyn 2012. Liczną grupę stanowili członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „OSiR Kleczew” Karate Shotokan.

Dla czterech zawodników - Huberta i Michała Cegielskich, Wiktora Jaskulskiego i Huberta Jagodzińskiego był to pierwszy start w zawodach. Choć oni sami nie zdobyli medali, to ich starsze koleżanki i koledzy wypadli bardzo dobrze w rywalizacji z zawodnikami z innych klubów.

Natalia Tomalak w kata rocznik 2003 i Julia Śmigielska w kumite rocznik 2002, w swoich konkurencjach zajęły trzecia miejsca. Również trzecie miejsca zajęli: Kamil Gauza w kumite juniorów młodszych, Maria Maciejewska kumite młodziczek kat wag +45kg, Maria Chojnacka dwa trzecie miejsca w kata i w kumite młodziczek kat wag -30 kg. Magdalena Marek w finale, po dogrywce przez wskazanie, przegrała walkę o pierwsze miejsce.

Na najwyższym podium stanęło troje karateków UKS Kleczew: Bartosz Szczepaniak w kumite juniorów młodszych, Maria Stranc w kumite młodziczek kat wag. – 45kg oraz Adrianna Marek w kumite juniorek.