Piotrkovia Piotrków Kujawski - Start Konin 23:35

Jerzy Nowak
Szczypiorniści Startu po wygranym meczu są wiceliderem
Szczypiorniści Startu po wygranym meczu są wiceliderem Fot. Jerzy Nowak
Start Konin wygrał bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z Piotrkovią Piotrków Kujawski. Zwycięstwo dawało drugie miejsce w tabeli i po ostatnim gwizdku było jasne, że zespół Marka Salzmana mial udaną rundę, bo ostatecznie jest drugi za Elektronikiem Brodnica.

- Jechaliśmy na ten mecz z mocnym postanowieniem, aby wygrać i cel został osiągnięty. Bardzo dobry mecz zagrał Adam Kujawiński, który wreszcie się przełamał i zdobył 10 bramek. Mimo że runda sie skończyła, cały czas trenujemy przygotowując się do spotkań rewanżowych i równoległej gry od lutego w lidze wielkopolskiej - powiedział trener Salzman.

Przez większość spotkania wynik był remisowy. Pierwsza połowa toczyła się bramka za bramkę, a w 21 min było 8:8. Dopiero w końcówce, po celnych rzutach Adama Kujawińskiego, Start odskoczył na dwie bramki i na przerwę schodził prowadząc 15:13. W drugiej połowie Start utrzymywał przewagę dwóch bramek do 44 min., a później, dzięki doskonałej grze Marcina Mazurka, Adama Kujawińskiego i Michała Pawlaczyka różnica bramkowa zaczęła się zwiększać.

Kilka obronionych strzałów przez Jakuba Kujawińskiego i kontrataki kończone bramkami ustawiły mecz. Niezwykłej urody bramkę zdobył także Jakub Kujawiński, który rzutem przez całe boisko pokonał goalkipera gospodarzy.

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.