Koniński Dom Kultury - Wielkanocne Dzieciaki w Centrum [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Koniński Dom Kultury - Wielkanocne Dzieciaki w Centrum. Wystarczyło trochę wyobraźni i kilka skrawków materiału, a już ze zwykłej plastikowej łyżeczki powstał cudny, wielkanocny zajączek. Kolejna odsłona projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’ w Konińskim Domu Kultury - udana!

Koniński Dom Kultury - Wielkanocne Dzieciaki w Centrum.

Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt ,,Dzieciaki w Centrum’’ wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego, edukacja filmowa i oczywiście dobra zabawa.
Podczas ostatniej edycji projektu dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały film produkcji szwedzkiej ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra’’. Wśród widzów były prawdziwe wielbicielki Lassego i Mai. Julka i Maja przyniosły nawet do kina książki Martina Widmarka i Heleny Willis o przygodach młodych detektywów.
Po filmie familijnym dzieci udały się na warsztaty filmowo-artystyczne. Ze specjalistką od teatru, Elżbietą Gierasimow-Zakowany, najmłodsi rozmawiali o filmach i pracy aktorów. Było ćwiczenie dykcji i zajęcia rozwijające wyobraźnię.
Podczas spotkania z Martą Konopacką dzieci mogły poszaleć na parkiecie. Nauczyły się różnych kroków tanecznych, ćwiczyły postawę i koordynację ruchową.
Nie mogło oczywiście zabraknąć działań artystycznych. Tym razem w wielkanocnym klimacie. Razem z instruktorką Klaudią Dutkiewicz mali artyści wykonywali wielkanocne zajączki. Do stworzenia takiego cudeńka wystarczyła plastikowa łyżeczka, skrawki materiałów, trochę ozdób i szczypta wyobraźni. Każdy mógł zabrać swojego zajączka do domu. Z pewnością będzie on piękną ozdobą podczas wielkanocnego śniadania.
Podczas gdy dzieci uczestniczyły w warsztatach rodzice oglądali w Kinie Centrum film Władysława Pasikowskiego ,,Pitbull: Ostatni pies’’.
Kolejna odsłona projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’ 22 kwietnia.

Kobiety w MMA. Płeć nie taka słaba. WYWIAD

Wideo

Dodaj ogłoszenie