Iskra Konin na międzynarodowych zawodach [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Iskra Konin
Iskra Konin Iskra Konin
Iskra Konin na międzynarodowych zawodach Poznań International Swimming Cup wypadła wspaniale. Nasza reprezentacja choć w porównaniu z konkurencyjnymi klubami nie była zbyt liczna. Jednak znakomite wyniki zawodników z Konina pozwoliły na zdobycie szóstego miejsca w ogólnej klasyfikacji medalowej!

Iskra Konin na międzynarodowych zawodach osiągnęła sukcesy, które cieszą przed Mistrzostwami Polski, a te już w marcu!

Łącznie Iskra Konin zdobyła 26 medali w tym 10 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych.

Największy udział w statystykach medalowych po raz kolejny miała Julka Wróbel zdobywając łącznie 9 medali: 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy. Dzięki znakomitemu wynikowi punktowemu 591 pkt. za 50m stylem dowolnym, została ona również ex aequo z zawodniczką Rekina Świebodzice najlepszą pływaczką zawodów w kategorii 12-13 lat.

W ślady Juli idzie jej 10-cio letnia młodsza koleżanka Klaudia Borkiewicz, która zdobywając 251 punktów na 50m grzbietem zajęła drugie miejsce wśród najlepszych dziesięciolatek, mogąc się również pochwalić dorobkiem 2 złotych, trzech srebrnych i 1 brązowego medalu.

Z kolei wśród młodszych chłopców championem został Adam Kuszyński za 182 punkty za 100m dowolnym zajął wśród najlepszych 9-cio latków 2 miejsce zdobywając 2 złote i 4 srebrne medale.

Wśród najlepszych pływaków 10-cio letnich bardzo dobre 6 miejsce zajął również Igor Kierejewski za 195 punktów na dystansie 100m dowolnym z dodatkowym dorobkiem 1 złotego i 1 brązowego medalu.

Wzorcowy instruktaż żabki zaprezentował swoim wychowankom trener Marcin Turski na 100m klasycznym zdobywając przy okazji złoto. Pozostali nasi medaliści to Dawid Haładaj - brąz na 100m zmiennym i Mikołaj Hatłas - brąz za 50m klasykiem.
Piotr Waliszewski oraz Michał Hatłas musieli rywalizować z kolegami o rok starszymi – w swoim roczniku osiągniętymi wynikami mogliby zdobyć łącznie dodatkowych 12 medali! Z kolei w kategorii 16 lat i starsi startował Piotr Kamiński, który to w kategorii swojego rocznika mógłby zająć przynajmniej 5 razy trzecie miejsce. W pierwszej dziesiątce finalistów, oprócz wspomnianych powyżej, znaleźli się również: Konrad Patrzykąt, Aleksandra Kotwas oraz Marta Łuczak. Pozostali nasi zawodnicy: Martyna Gabryszak, Aleksander Szymaniak, Miron Krakowski, Hubert Nowakowski, Kamil Cezak oraz Borys Leśniewski również zaprezentowali wysoką form poprawiając znacznie swoje rekordy życiowe.

Iskra Konin ma wspaniałych pływaków ale i kibiców, którzy zdominowali poznańskie trybuny.
Iskra Konin to również trenerzy: Marcin Turski oraz Artur Baranowski. Bez ich pracy nie byłoby takiego sukcesu.