Koninianka wicemistrzynią Polski Nauczycielek w Wyciskaniu Sztangi! Kolejny sukces Darii Walczykiewicz

Daria Walczykiewicz została wicemistrzynią Polski
Daria Walczykiewicz została wicemistrzynią Polski Daria Walczykiewicz
Daria Walczykiewicz z Zespołu Szkół Technicznych w Koninie została Wicemistrzynią Polski Nauczycielek w Wyciskaniu Sztangi.

Nauczycielka z Konina wicemistrzynią Polski

Daria Walczykiewicz, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Koninie, została Wicemistrzynią Polski w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi. X edycja Mistrzostw Polski Nauczycieli odbyła się w minioną sobotę we Wrocławiu. Nauczyciele startowali w konkurencji wyciskania wielokrotnego sztangi o dowolnym ciężarze w czasie maksymalnie 5 minut a o wyniku w klasyfikacji decydował tonaż kg. Daria Walczykiewicz wyciskała sztangę o wadze 25 kg - 63 powtórzenia dały wynik 1575 kg, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca wśród nauczycielek.

Koninianka, zawodniczka Zagłębie-Relax Konin to aktualna zdobywczyni Pucharu Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym (2021), Mistrzyni Świata federacji WPA w wyciskaniu sztangi RAW (2021), Mistrzyni Polski federacji PUTS w wyciskaniu sztangi RAW (2021).

We Wrocławiu startował także Marcin Pietrzak, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ciążeniu (powiat słupecki). Wyciskał on sztangę o wadze 40 kg - 45 powtórzeń i wynik 1800 kg uplasowały go na 4. miejscu w klasyfikacji mężczyzn.

Daria Walczykiewicz była, między innymi za swoje osiągnięcia sportowe i wychowawcze, nominowana do tytułu Osobowości Roku Głosu Wielkopolskiego w kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Nauczycielka "szkoły hutniczej" zajęła 5. miejsce w plebiscycie w Koninie i powiecie konińskim, zdobywając 84 głosy.

Koninianka wicemistrzynią Polski Nauczycielek w Wyciskaniu S...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0