Formacja Disco Dance "Fuks" na mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

GB
Tancerze Formacji Disco Dance „Fuks” z Konińskiego Domu Kultury zajęli czołowe miejsca w Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization w Szczecinie. Zawody były także eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata.

Jako pierwszy na podium stanął duet Olena Zasadzińska i Dawid Piasecki, którzy w kategorii disco dance 12-15 lat zajęli 3 miejsce. Wicemistrzem pow. 16 lat wśród solistów został Przemysław Grzelak. W tej samej kategorii na 5 miejscu jury zaklasyfikowało Dawida Pieroga. Grzelak i Pieróg zdobyli wspólnie, w duecie mieszanym pow. 16 lat 3 miejsce.

Mini formacja Fuks Mini I w składzie: Agata Kaczmarek, Wiktoria Pachciarz, Klaudia Olejniczak, Iga Seidel, Daria Szczepankiewicz, Margarita Szczepankiewicz, Sylwia Świderska wytańczyła 5 miejsce w kategorii do 11 lat, znajdując się również w finale. Z kolei mini formacja, w której wystąpili starsi tancerze (Fuks I, 12-15 lat): Olena Zasadzińska, Aleksandra Łysek, Zosia Bobin, Adrianna Błaszkowska, Weronika Łuczak, Patrycja Baczyńska, Dawid Piasecki, zdobyła 6 lokatę.

Po dwóch latach przerwy została także reaktywowana mini formacja seniorska. Do składu nazwanego Fuks Old School powrócili Klaudia Dutkiewicz, Martyna Olszewska, Przemek Grzelak, Kinga Łęcka i Dawid Pieróg, wspierani przez Weronikę Wojtyrę (pierwszy rok wśród seniorów) i drugą instruktor Formacji Disco Dance „Fuks” – Joannę Łęcką. Seniorzy zdobyli mistrzostwo Polski za rok 2013.

W kadrze narodowej Polski znaleźli się: duet Olena Zasadzińska i Dawid Piasecki, duet mieszany Przemysław Grzelak i Dawid Piasecki, oraz wspomniani wyżej seniorzy.

źródło: KDK Konin

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe