AZS PSW Biała Podlaska - Medyk/POLOmarket Konin 1:3 (0:1)

Mariusz Kaźmierczak
Piłkarki Medyk/POLOmarket odrobiły wreszcie zaległości w ekstralidze. W meczu, który pierwotnie miał się odbyć 20 marca, a który został przełożony z powodu złego stanu boiska, koninianki wygrały w Białej Podlaskiej z AZS 3:1 (1:0). Dzięki temu wciąż zachowują szanse na wywalczenie mistrzostwa Polski.

Podopieczne Niny Patalon i Anny Gawrońskiej miały przewagę od początku i szybko ją udokumentowały. W dziewiątej minucie Irina Wasiliuk dośrodkowała z prawej strony. Piłka trafiła do Natalii Chudzik, która zdobyła pierwszego gola. Gospodynie mogły wyrównać w 24. minucie. Najpierw z dystansu strzelała Sylwia Gorbacewicz, jednak trafiła w poprzeczkę, a dobitka Klaudii Mindak była niecelna.

Kwadrans po przerwie medyczki zdobyły drugą bramkę w bardzo podobnych okolicznościach, jak pierwszą. Tym razem jednak futbolówkę dogrywała Sandra Lichtenstein, a ponownie w roli skutecznej egzekutorki wystąpiła Chudzik i było 2:0 dla Medyka.

Miejscowe zerwały się na chwilę do ataków i zdobyły bramkę kontaktową po trafieniu Gorbacewicz, jednak na więcej koninianki im już nie pozwoliły, a same w końcówce strzeliły trzeciego gola, gdy po dośrodkowaniu z kornera głową celnie uderzyła Dominika Machnacka. Oprócz Chudzik w szeregach gości na wyróżnienie zasłużyła Anna Gawrońska.

Bramki: dla AZS PSW - Sylwia Gorbacewicz (69); dla Medyka/POLOmarket - Natalia Chudzik 2 (9, 58), Dominika Machnacka (80)

Medyk/POLOmarket: Jankowska - Wasiliuk, Sławczewa, Olszańska, Leśnik - Sałata (90. Sikora), Machnacka, Chudzik, Lichtenstein, (75. Ciesielska ), Pakulska - Gawrońska