Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu nyskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu nyskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu nyskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NAKONIECZNY Paweł Jerzy: pozycja 1 : 2,39% (5 353 głosów)
- KLORYGA Artur Krzysztof: pozycja 2 : 2,39% (5 353 głosów)
- BURSKA Joanna Małgorzata: pozycja 3 : 2,39% (5 353 głosów)
- DUCZKOWSKA Józefa: pozycja 4 : 2,39% (5 353 głosów)
- KRUSZYŃSKA Nikola Karolina: pozycja 5 : 2,39% (5 353 głosów)
- CHABIŃSKA Elżbieta Sylwia: pozycja 6 : 2,39% (5 353 głosów)
- LISTOWSKI Mariusz Janusz: pozycja 7 : 2,39% (5 353 głosów)
- CZEPIL Elżbieta Aniela: pozycja 8 : 2,39% (5 353 głosów)
- PYZIAK Bogusław Janusz: pozycja 9 : 2,39% (5 353 głosów)
- SZATANIK Paweł Stanisław: pozycja 10 : 2,39% (5 353 głosów)
- MUSZYŃSKI Zdzisław: pozycja 11 : 2,39% (5 353 głosów)
- STĘPNIOWSKA Oliwia: pozycja 12 : 2,39% (5 353 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KRAJCZY Norbert Jan: pozycja 1 : 0,73% (1 639 głosów)
- BARSKA Jolanta Danuta: pozycja 2 : 0,73% (1 639 głosów)
- ARANOWICZ Teresa Grażyna: pozycja 3 : 0,73% (1 639 głosów)
- TURNIAK Ewa Jolanta: pozycja 4 : 0,73% (1 639 głosów)
- SMYK Lesław Piotr: pozycja 5 : 0,73% (1 639 głosów)
- KRZYŻANOWSKA Wioletta Beata: pozycja 6 : 0,73% (1 639 głosów)
- ZATYLNA Małgorzata: pozycja 7 : 0,73% (1 639 głosów)
- KRADYNA Piotr Grzegorz: pozycja 8 : 0,73% (1 639 głosów)
- JELCZ Renata Honorata: pozycja 9 : 0,73% (1 639 głosów)
- PYTLIŃSKA Aleksandra Lucyna: pozycja 10 : 0,73% (1 639 głosów)
- POLITAŃSKI Piotr Tomasz: pozycja 11 : 0,73% (1 639 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PALIMĄKA Daniel Rafał: pozycja 1 : 2,47% (5 552 głosów)
- SAMBORSKI Grzegorz: pozycja 2 : 2,47% (5 552 głosów)
- SZAFRANIEC Ireneusz Jan: pozycja 3 : 2,47% (5 552 głosów)
- TRUBIŁOWICZ Kamila Wiktoria: pozycja 4 : 2,47% (5 552 głosów)
- KOWALSKI Artur Jerzy: pozycja 5 : 2,47% (5 552 głosów)
- WILCZEK Alicja: pozycja 6 : 2,47% (5 552 głosów)
- SYSŁO Piotr: pozycja 7 : 2,47% (5 552 głosów)
- SZOTA Wojciech: pozycja 8 : 2,47% (5 552 głosów)
- ANTOSZ Dorota Krystyna: pozycja 9 : 2,47% (5 552 głosów)
- KOMAR Joanna Maria: pozycja 10 : 2,47% (5 552 głosów)
- WOLAK Dominika Anna: pozycja 11 : 2,47% (5 552 głosów)
- KONOPKA Łukasz Józef: pozycja 12 : 2,47% (5 552 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SENATORA PIOTRA JANA WOŹNIAKA - RAZEM DLA POWIATU:
- JAZIENICKI Tomasz Mariusz: pozycja 1 : 0,7% (1 570 głosów)
- PLIZGA Piotr: pozycja 2 : 0,7% (1 570 głosów)
- RATAJSKI Robert: pozycja 3 : 0,7% (1 570 głosów)
- GABIS Elżbieta Teresa: pozycja 4 : 0,7% (1 570 głosów)
- OPAŁKA Anna Marta: pozycja 5 : 0,7% (1 570 głosów)
- ZARZECKA Ewa Marianna: pozycja 6 : 0,7% (1 570 głosów)
- BŁAUT-BIERNACKA Ewa Joanna: pozycja 7 : 0,7% (1 570 głosów)
- ROGULSKI Stanisław: pozycja 8 : 0,7% (1 570 głosów)
- DOLIŃSKI Jan Zygmunt: pozycja 9 : 0,7% (1 570 głosów)
- KACZMAREK Aneta: pozycja 10 : 0,7% (1 570 głosów)
- BLACHARSKI Grzegorz Tomasz: pozycja 11 : 0,7% (1 570 głosów)
- PYKA Anna Barbara: pozycja 12 : 0,7% (1 570 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO:
- CHWALENIA Jacek Krzysztof: pozycja 1 : 0,43% (963 głosów)
- ZEMAN Anna Maria: pozycja 2 : 0,43% (963 głosów)
- SZEWCZUK Henryk Władysław: pozycja 3 : 0,43% (963 głosów)
- ROZUMEK Kazimierz Jan: pozycja 4 : 0,43% (963 głosów)
- OSTROWSKI Marek Piotr: pozycja 5 : 0,43% (963 głosów)
- KAMIŃSKA Lucyna Helena: pozycja 6 : 0,43% (963 głosów)
- RYCHLIK Julia Milena: pozycja 7 : 0,43% (963 głosów)
- OKNIŃSKI Michał Tadeusz: pozycja 8 : 0,43% (963 głosów)
KOMITET WYBORCZY „POZYTYWNI” - KLUB MYŚLI SPOŁECZNEJ INICJATYWY:
- TARAPATA Piotr Grzegorz: pozycja 1 : 0,34% (755 głosów)
- SUSKI Jacek Antoni: pozycja 2 : 0,34% (755 głosów)
- NIEWĘGŁOWSKA Aleksandra: pozycja 3 : 0,34% (755 głosów)
- KONIK Zdzisław: pozycja 4 : 0,34% (755 głosów)
- KOLARZ Michał Stanisław: pozycja 5 : 0,34% (755 głosów)
- AKSEŃCZUK Magdalena Kazimiera: pozycja 6 : 0,34% (755 głosów)
- STRUŚ Urszula Barbara: pozycja 7 : 0,34% (755 głosów)
- PROCHOWNIK Monika Iwona: pozycja 8 : 0,34% (755 głosów)
- KOŻUCH Sylwester Jan: pozycja 9 : 0,34% (755 głosów)
- KUJAWSKA Patrycja Joanna: pozycja 10 : 0,34% (755 głosów)
- CZARNY Arkadiusz Dariusz: pozycja 11 : 0,34% (755 głosów)
- STOPYRA Maciej Bartosz: pozycja 12 : 0,34% (755 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „FORUM SAMORZĄDOWE 2002”:
- BOBAK Piotr Paweł: pozycja 1 : 1,48% (3 321 głosów)
- WARDAKAS Sylwia Anna: pozycja 2 : 1,48% (3 321 głosów)
- KRZYSIK Maciej Antoni: pozycja 3 : 1,48% (3 321 głosów)
- GIERA Mariola Ewa: pozycja 4 : 1,48% (3 321 głosów)
- SZLEMPO Bożena Henryka: pozycja 5 : 1,48% (3 321 głosów)
- POLAK Krzysztof Mirosław: pozycja 6 : 1,48% (3 321 głosów)
- MILER Agnieszka Magdalena: pozycja 7 : 1,48% (3 321 głosów)
- PRZYSTAŁ Arkadiusz Józef: pozycja 8 : 1,48% (3 321 głosów)
- NACIASTA Danuta: pozycja 9 : 1,48% (3 321 głosów)
- STANCELEWSKI Jarosław: pozycja 10 : 1,48% (3 321 głosów)
- CZABANOWSKI Adam Marian: pozycja 11 : 1,48% (3 321 głosów)
- MARUK Anna Maria: pozycja 12 : 1,48% (3 321 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nyskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BORTNICZUK Grażyna: pozycja 1 : 4,79% (2 180 głosów)
- KAMIŃSKI Henryk Mieczysław: pozycja 2 : 4,79% (2 180 głosów)
- AUGUSTYN Halina Iwona: pozycja 3 : 4,79% (2 180 głosów)
- OSTROWSKA-MACIŃSKA Katarzyna Krystyna: pozycja 4 : 4,79% (2 180 głosów)
- WNUK Sebastian Piotr: pozycja 5 : 4,79% (2 180 głosów)
- KANARSKI Bogusław: pozycja 6 : 4,79% (2 180 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOTOWSKA Małgorzata Bogumiła: pozycja 1 : 2,47% (1 124 głosów)
- ZAPIÓR Janusz Wojciech: pozycja 2 : 2,47% (1 124 głosów)
- SPYRKA Barbara Zofia: pozycja 3 : 2,47% (1 124 głosów)
- PIETROŃ Małgorzata: pozycja 4 : 2,47% (1 124 głosów)
- ROJEWSKI Przemysław: pozycja 5 : 2,47% (1 124 głosów)
- SZUL Stanisław: pozycja 6 : 2,47% (1 124 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KANARSKI Jacek Jerzy: pozycja 1 : 4,43% (2 013 głosów)
- ŁACNY Tomasz Jacek: pozycja 2 : 4,43% (2 013 głosów)
- MENCEL Aleksandra Helena: pozycja 3 : 4,43% (2 013 głosów)
- MAŚLAŃCZYK Agata Agnieszka: pozycja 4 : 4,43% (2 013 głosów)
- KUBISZYN Krystyna: pozycja 5 : 4,43% (2 013 głosów)
- SERETNY Mateusz Paweł: pozycja 6 : 4,43% (2 013 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SENATORA PIOTRA JANA WOŹNIAKA - RAZEM DLA POWIATU:
- CHABASIŃSKA Ewa: pozycja 1 : 1,04% (472 głosów)
- SOMMER Waldemar Wiesław: pozycja 2 : 1,04% (472 głosów)
- ŁUCZKÓW Józef: pozycja 3 : 1,04% (472 głosów)
- WOLAK Magdalena: pozycja 4 : 1,04% (472 głosów)
- MARKÓW Agnieszka Sylwia: pozycja 5 : 1,04% (472 głosów)
- GACH Piotr Tadeusz: pozycja 6 : 1,04% (472 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO:
- TĘCZAR Dominika Marta: pozycja 1 : 0,37% (170 głosów)
- WOJDYŁA Tomasz Jan: pozycja 2 : 0,37% (170 głosów)
- RESZCZYK Krzysztof Józef: pozycja 3 : 0,37% (170 głosów)
- PROŚCIAK Angelika Danuta: pozycja 4 : 0,37% (170 głosów)
KOMITET WYBORCZY „POZYTYWNI” - KLUB MYŚLI SPOŁECZNEJ INICJATYWY:
- BŁASZCZYK Jolanta Barbara: pozycja 1 : 1,58% (719 głosów)
- BUKAŁA Bartosz Tadeusz: pozycja 2 : 1,58% (719 głosów)
- GMYREK Justyna: pozycja 3 : 1,58% (719 głosów)
- NOWAK-FUTOMA Agnieszka Ewa: pozycja 4 : 1,58% (719 głosów)
- CHROBAK Piotr: pozycja 5 : 1,58% (719 głosów)
- RYCHLEWSKI Rafał Grzegorz: pozycja 6 : 1,58% (719 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „FORUM SAMORZĄDOWE 2002”:
- PLESZCZAK Szymon Jakub: pozycja 1 : 2,11% (960 głosów)
- KARUGA Izabella Anna: pozycja 2 : 2,11% (960 głosów)
- LUDWA Marzena Beata: pozycja 3 : 2,11% (960 głosów)
- KOPACZYŃSKA Maria Helena: pozycja 4 : 2,11% (960 głosów)
- BUKAŁA Anatol: pozycja 5 : 2,11% (960 głosów)
- BAJOR Wojciech Paweł: pozycja 6 : 2,11% (960 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nyskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- TETŁAK Przemysław Jan: pozycja 1 : 4,91% (3 162 głosów)
- JANCZAR Piotr Krzysztof: pozycja 2 : 4,91% (3 162 głosów)
- MAJ Kamila: pozycja 3 : 4,91% (3 162 głosów)
- KIEJZA Ryszard Marian: pozycja 4 : 4,91% (3 162 głosów)
- MINIEWSKA Beata Małgorzata: pozycja 5 : 4,91% (3 162 głosów)
- PRZYBYŁO Marta Stanisława: pozycja 6 : 4,91% (3 162 głosów)
- PIETKUN Teresa: pozycja 7 : 4,91% (3 162 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BIŁOBRAN Czesław: pozycja 1 : 1,73% (1 113 głosów)
- KORNAŚ Sebastian Łukasz: pozycja 2 : 1,73% (1 113 głosów)
- ŻARNOWIECKA Iwona Małgorzata: pozycja 3 : 1,73% (1 113 głosów)
- GOŁĘBSKI Remigiusz Karol: pozycja 4 : 1,73% (1 113 głosów)
- KLOCEK Joanna Danuta: pozycja 5 : 1,73% (1 113 głosów)
- GÓRCZANA Katarzyna Ewa: pozycja 6 : 1,73% (1 113 głosów)
- GANCZARSKI Arkadiusz Piotr: pozycja 7 : 1,73% (1 113 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- NOSAL Teresa Grażyna: pozycja 1 : 2,48% (1 596 głosów)
- PIEKARSKI Piotr Józef: pozycja 2 : 2,48% (1 596 głosów)
- MAZUR Anna Martyna: pozycja 3 : 2,48% (1 596 głosów)
- PRZYBYSZEWSKI Michał Józef: pozycja 4 : 2,48% (1 596 głosów)
- ŚMIETANKA Magdalena Adelajda: pozycja 5 : 2,48% (1 596 głosów)
- KARAÇINAR Karolina Maria: pozycja 6 : 2,48% (1 596 głosów)
- BOCHEŃSKI Marcin Aleksander: pozycja 7 : 2,48% (1 596 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SENATORA PIOTRA JANA WOŹNIAKA - RAZEM DLA POWIATU:
- WOŹNIAK Stella Anna: pozycja 1 : 1,49% (957 głosów)
- TOŚ Marian: pozycja 2 : 1,49% (957 głosów)
- NAWALANIEC Maria Barbara: pozycja 3 : 1,49% (957 głosów)
- KUROWSKA Małgorzata Joanna: pozycja 4 : 1,49% (957 głosów)
- DYTKO Waldemar Mirosław: pozycja 5 : 1,49% (957 głosów)
- MICHAŁOWICZ Kazimierz: pozycja 6 : 1,49% (957 głosów)
- SKRZYNIARZ Anna Maria: pozycja 7 : 1,49% (957 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO:
- NAPIERACZ Radosław Grzegorz: pozycja 1 : 0,45% (288 głosów)
- URBAŃCZYK Andrzej: pozycja 2 : 0,45% (288 głosów)
- MAJ Halina: pozycja 3 : 0,45% (288 głosów)
- DOBROWOLSKA Sylwia Małgorzata: pozycja 4 : 0,45% (288 głosów)
- BURZYŃSKI Robert Stanisław: pozycja 5 : 0,45% (288 głosów)
- NYKIEL Joanna Maria: pozycja 6 : 0,45% (288 głosów)
KOMITET WYBORCZY „POZYTYWNI” - KLUB MYŚLI SPOŁECZNEJ INICJATYWY:
- BANASIAK Artur Wojciech: pozycja 1 : 1,48% (954 głosów)
- PAWLINÓW Ewa Karolina: pozycja 2 : 1,48% (954 głosów)
- SZCZERBAN Julia Michalina: pozycja 3 : 1,48% (954 głosów)
- ROLKA Ryszard Julian: pozycja 4 : 1,48% (954 głosów)
- ŻARÓW Danuta: pozycja 5 : 1,48% (954 głosów)
- WEIGEL-GÓRSKA Dorota Anna: pozycja 6 : 1,48% (954 głosów)
- WILCZEK Mieczysław Bolesław: pozycja 7 : 1,48% (954 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „FORUM SAMORZĄDOWE 2002”:
- WYCZAŁKOWSKI Bogdan Andrzej: pozycja 1 : 1,81% (1 167 głosów)
- CZARNECKA Joanna: pozycja 2 : 1,81% (1 167 głosów)
- MAJKA Marek Kazimierz: pozycja 3 : 1,81% (1 167 głosów)
- WIŚNIOWSKI Bronisław Zbigniew: pozycja 4 : 1,81% (1 167 głosów)
- KOZŁOWSKA Anna Maria: pozycja 5 : 1,81% (1 167 głosów)
- BASTA Malwina Monika: pozycja 6 : 1,81% (1 167 głosów)
- KONIK Krzysztof Waldemar: pozycja 7 : 1,81% (1 167 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nyskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WYLĘŻEK Damian Eugeniusz: pozycja 1 : 4,25% (3 489 głosów)
- KARNAŚ Zbigniew Józef: pozycja 2 : 4,25% (3 489 głosów)
- STACHOŃ Wojciech Piotr: pozycja 3 : 4,25% (3 489 głosów)
- GRUSZKA Ewa: pozycja 4 : 4,25% (3 489 głosów)
- KOŚCIELNIAK Władysława Janina: pozycja 5 : 4,25% (3 489 głosów)
- PYSKATY Dariusz Władysław: pozycja 6 : 4,25% (3 489 głosów)
- LITOWIŃSKA Kamila Janina: pozycja 7 : 4,25% (3 489 głosów)
- KRUCZKIEWICZ Andrzej Leszek: pozycja 8 : 4,25% (3 489 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RUDKOWSKI Bernard Zbigniew: pozycja 1 : 1,06% (866 głosów)
- WÓJCIAK Jadwiga Agnieszka: pozycja 2 : 1,06% (866 głosów)
- OSYSKO Monika Stanisława: pozycja 3 : 1,06% (866 głosów)
- CHRUŚCIEL Kazimierz Stanisław: pozycja 4 : 1,06% (866 głosów)
- PREUSSNER Sylweriusz Alojzy: pozycja 5 : 1,06% (866 głosów)
- KOBYLAŃSKI Rafał Stanisław: pozycja 6 : 1,06% (866 głosów)
- KRAUS Malwina Katarzyna: pozycja 7 : 1,06% (866 głosów)
- TWARDOWSKA Beata Regina: pozycja 8 : 1,06% (866 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- LEWIŃSKA Bożena Zofia: pozycja 1 : 1,43% (1 174 głosów)
- SZCZOTKA Henryk Adam: pozycja 2 : 1,43% (1 174 głosów)
- DROZDOWSKA Aneta Jadwiga: pozycja 3 : 1,43% (1 174 głosów)
- WALCZUK Tadeusz Józef: pozycja 4 : 1,43% (1 174 głosów)
- SZCZEPAŃCZYK Artur Piotr: pozycja 5 : 1,43% (1 174 głosów)
- MISA Stanisław Eugeniusz: pozycja 6 : 1,43% (1 174 głosów)
- JĘDRASIAK Patrycja Małgorzata: pozycja 7 : 1,43% (1 174 głosów)
- BARGIEL Paweł Krzysztof: pozycja 8 : 1,43% (1 174 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SENATORA PIOTRA JANA WOŹNIAKA - RAZEM DLA POWIATU:
- ZIÓŁKOWSKA-WOŹNY Anna Edyta: pozycja 1 : 1,15% (940 głosów)
- LIPKA Marek Aleksander: pozycja 2 : 1,15% (940 głosów)
- CZARNECKA Małgorzata: pozycja 3 : 1,15% (940 głosów)
- PAWŁOWSKI Krzysztof Dariusz: pozycja 4 : 1,15% (940 głosów)
- SZCZEPAŃCZUK Marzena Angelika: pozycja 5 : 1,15% (940 głosów)
- TOKARCZYK Jakub Kamil: pozycja 6 : 1,15% (940 głosów)
- BRACICHOWICZ Jerzy Grzegorz: pozycja 7 : 1,15% (940 głosów)
- BUDNIK Mirosław: pozycja 8 : 1,15% (940 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA POWIATU NYSKIEGO:
- MURZA Andrzej: pozycja 1 : 0,62% (511 głosów)
- ŁUKASIEWICZ Anna: pozycja 2 : 0,62% (511 głosów)
- ŻARŁAK-GĄSIOREK Joanna Katarzyna: pozycja 3 : 0,62% (511 głosów)
- HERBA Łukasz Paweł: pozycja 4 : 0,62% (511 głosów)
- ZAKRZEWSKA Iwona Renata: pozycja 5 : 0,62% (511 głosów)
- MICHEL Paweł Marcin: pozycja 6 : 0,62% (511 głosów)
KOMITET WYBORCZY „POZYTYWNI” - KLUB MYŚLI SPOŁECZNEJ INICJATYWY:
- FIGIEL Jarosław Seweryn: pozycja 1 : 1,75% (1 439 głosów)
- BARAN Alina Maria: pozycja 2 : 1,75% (1 439 głosów)
- BRONOWICKA-ROMANÓW Kalina Maria: pozycja 3 : 1,75% (1 439 głosów)
- MULARCZYK Marcin Andrzej: pozycja 4 : 1,75% (1 439 głosów)
- DYRCZ Monika Danuta: pozycja 5 : 1,75% (1 439 głosów)
- BORELOWSKI Józef: pozycja 6 : 1,75% (1 439 głosów)
- JURECKI Grzegorz Marek: pozycja 7 : 1,75% (1 439 głosów)
- PAJESTKA Dawid Michał: pozycja 8 : 1,75% (1 439 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „FORUM SAMORZĄDOWE 2002”:
- JASKOT Janusz Roman: pozycja 1 : 2,4% (1 967 głosów)
- SUROWIECKI Zbigniew Józef: pozycja 2 : 2,4% (1 967 głosów)
- LEWANDOWSKI Wojciech: pozycja 3 : 2,4% (1 967 głosów)
- GOŃCZOWSKA Lidia Michalina: pozycja 4 : 2,4% (1 967 głosów)
- SPIŻAK Aleksandra Katarzyna: pozycja 5 : 2,4% (1 967 głosów)
- MISIURA Jadwiga Stanisława: pozycja 6 : 2,4% (1 967 głosów)
- WŁUDYGA Agnieszka: pozycja 7 : 2,4% (1 967 głosów)
- KORZENIOWSKA Danuta Gabriela: pozycja 8 : 2,4% (1 967 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?