Koniński Klub Szermierczy miał pracowity weekend [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Koniński Klub Szermierczy
Koniński Klub Szermierczy Koniński Klub Szermierczy
Koniński Klub Szermierczy miał pracowity weekend. Można po nim chwalić się, zwycięskim występem Mateusza Godlewskiego w I Pucharze Polski Seniorów w Łodzi. Bardzo dobrze zaprezentował się także Adrian Stanisławski zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Koniński Klub Szermierczy miał pracowity weekend.

Mateusz Godlewski po raz pierwszy w swojej karierze zawodniczej zwyciężył w Pucharze Seniorów. Warto nadmienić, że Mateusz jest jeszcze juniorem. W eliminacji grupowej odniósł komplet 6 zwycięstw.

Bardzo dobrze zaprezentował się także Adrian Stanisławski zajmując ostatecznie 3 miejsce. Następne miejsca zajęli: 10 - Świerk Stanisław, 12 – Dzwoniarski Damian.

Koniński Klub Szermierczy odnosi również podczas zawodów kobiet. Młodziutka (kadetka) Weronika Waleriańczyk zaprezentowała się świetnie - zajmując 15 miejsce.

Oto wyniki podczas I Pucharu Polski Seniorów - Łódź

SZABLA KOBIET:
1. Kozaczuk Małgorzata (AZS AWF Warszawa)
2. Puda Marta (TMS Sosnowiec)
3. Kaleta Karolina (AZS AWF Warszawa)
3. Ostojska Matylda (AZS AWF Warszawa)
5. Wątor Angelika (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
6. Komisarczyk Martyna (AZS AWF Warszawa)
7. Kurzyna Urszula (UKS 13 Białystok)
8. Kostrzewa Michalina (O.Ś. AZS Poznań)

SZABLA MĘŻCZYZN:

1. Godlewski Mateusz (Koniński Klub Szermierczy

2. Grzegorek Mikołaj (MUKS Victor Warszawa)
3. Stanisławski Adrian (KKSZ Konin)
3. Jaskot Jakub (O.Ś. AZS Poznań)
5. Kaczkowski Krzysztof (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
6. Koniusz Piotr (MKS Fortis Sosnowiec)
7. Wystel Marcin (AZS AWF Katowice)
8. Boury Quentin (AZS AWF Warszawa)

Wspaniały był również występ najmłodszych adeptów szermierki

W niedzielę 16 października w Koninie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szabli dziewcząt i chłopców. Szermiercze reprezentujący Koniński klub Szermierczy wywalczyli w turnieju 9 medali (2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe). Indywidualnie w szabli dziewcząt srebrny medal zdobyła Zuzanna Buselt, a Nikola Woźniak wywalczyła brązowy medal.
Chłopcy indywidualnie wywalczyli komplet medali: Stasiak Mateusz – złoto, Jarek Gabriel – srebro, Nowinowski Kacper i Sikorski Kamil – brąz.

W turnieju drużynowym Koniński Klub Szermierczy zdobył 3 kolejne medale. Drużyna dziewcząt w składzie Buselt Zuzanna, Karbowa Wiktoria, Koziarska Natalia i Woźniak Nikola wywalczyła brązowy medal. Chłopcy natomiast wywalczyli dwa medale: złoty (Jarek Gabirel, Nowinowski Kacper, Sikorski Kamil, Stasiak Mateusz) i srebrny (Bartczak Maurycy, Hadji Bachir Sofien, Ostrowski Grzegorz i Piugła Jan).