Konin. Ranking Perspektywy 2022. II Liceum Ogólnokształcące najlepsze w Koninie

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Foto. II Liceum Ogólnokształcące w Koninie
Udostępnij:
Poznaliśmy już najlepsze licea i technika według rankingu Perspektywy 2022. Które szkoły średnie z Konina znalazły się na czele zestawienia? Sprawdź poniżej.

Ranking Perspektywy 2022. II Liceum Ogólnokształcące najlepsze w Koninie

Znamy lokaty konińskich szkół w tegorocznym rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Wśród 1.000 ujętych w zestawieniu liceów najwyższe miejsce zajmuje II LO im. K. K. Baczyńskiego – 18 pozycja w Wielkopolsce i 211 w rankingu ogólnopolskim („Srebrna Tarcza”). III LO im. C.K. Norwida uplasowało się na 30 miejscu w naszym województwie i na 374 w Polsce („Srebrna Tarcza”). Najstarsza konińska szkoła średnia w mieście – I LO im. T. Kościuszki jest 80 placówką w rankingu liceów w Wielkopolsce i 914 w Polsce („Brązowa Tarcza”). W rankingu maturalnym obejmującym 300 szkół II LO w Koninie zajęło 212 pozycję.

W przypadku konińskich techników najwyżej znalazło się, zdobywając przy tym "Brązową Tarczę", Technikum nr 2 Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E. Kwiatkowskiego – 32 lokata w województwie i 408 w Polsce. 46 miejsce w Wielkopolsce zajmuje Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica, 49 - Technikum nr 3 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego, a 89 – Technikum nr 4 w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika. Trzy ostatnie placówki w klasyfikacji ogólnopolskiej znalazły się poniżej pierwszej pięćsetki.

Ranking został przygotowany przez „Perspektywy” po raz 24. Jak informują organizatorzy - licea zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, w przypadku techników dochodzą wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych: protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej.

Tutaj pełne wyniki rankingów:
- licea;https://licea.perspektywy.pl
- technika;https://technika.perspektywy.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie