Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak rozwiązywać problemy lokalne

JS
– Program mówi o tym, jakie są ważne problemy społeczne i w jakich kierunkach należy iść,  by je rozwiązać – mówił Piotr Miedziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie.
– Program mówi o tym, jakie są ważne problemy społeczne i w jakich kierunkach należy iść, by je rozwiązać – mówił Piotr Miedziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie.
Jeszcze w tym roku konińscy radni zapoznają się z opracowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie strategią rozwiązywania problemów lokalnych, w której skład wchodzi system opieki nad dzieckiem.

Jeszcze w tym roku konińscy radni zapoznają się z opracowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie strategią rozwiązywania problemów lokalnych, w której skład wchodzi system opieki nad dzieckiem. Według programu korzenie wielu problemów tkwią
w rodzinie.

System opieki nad dzieckiem przedstawił Piotr Miedziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie.
– Program mówi o tym, jakie są ważne problemy społeczne i w jakich kierunkach należy iść, by je rozwiązać. Podstawą jest dobrze funkcjonująca rodzina. Tylko ona może być lekiem na wiele bolączek trapiących społeczeństwo – mówił Piotr Miedziński.

– Trudności wychowawcze, nerwowość, chuligaństwo, przestępczość nieletnich wiążą się między innymi z tym, że współczesna rodzina nie spełnia należycie funkcji wychowawczej, opiekuńczej i rekreacyjnej. To właśnie w rodzinie tkwi źródło zaburzeń w rozwoju moralno-społecznym dziecka i zachwianie jego równowagi emocjonalnej.

Podstawowymi zagrożeniami, które wypływają na złe funkcjonowanie rodziny to alkohol, narkotyki i bezrobocie. Według badań pierwszy kontakt z alkoholem miały już dzieci w wieku 7-9 lat. Piją nie tylko w lokalach, czy na klatkach schodowych, ale też w domu i nie zawsze z rówieśnikami, ale nawet z dorosłymi. W tym roku w przychodni odwykowej i uzależnień w Koninie jest zarejestrowanych ponad 1100 osób.

Bezrobocie to również niesamowite zagrożenie w funkcjonowaniu rodziny. Pojawiają się w niej podobne problemy jak przy alkoholizmie. Człowiek, który w ciągu 2 lat od momentu kiedy stracił pracę nie znajdzie innego zatrudnienia, prawdopodobnie już do końca życia będzie bezrobotny. Długotrwałe bezrobocie powoduje zmiany w ludziach i potrzebują oni terapii.

Jak mówił Piotr Miedziński, głównym celem programu jest zbudowanie kompleksowego systemu opieki nad dzieckiem, który będzie służył rozwiązywaniu problemów opiekuńczych na ich najwcześniejszym etapie.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto