Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bohaterowie 24. Gali Powiatu Konińskiego. Statuetki rozdane. Kto został nagrodzony? [ZDJĘCIA]

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Podczas 24 Gali Powiatu wręczone zostały statuetki za zasługi na rzecz rozwoju powiatu w dziedzinie gospodarki, kultury, sportu i turystyki oraz działalności społecznej uhonorowano 6 liderów. Podczas 24. Gali Powiatu Konińskiego. Odznakę „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego” otrzymał wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski.Zwieńczeniem galowego wieczoru był koncert zespołu Estrada Regionalna „Równica” z Ustronia.

24. Gala Powiatu Konińskiego. Kwiaty, dyplomy i statuetki w podziękowaniu tym, którzy wytyczają nowe szlaki

Dostrzegają potrzebę działania dla dobra powiatu, a ich pasja, zaangażowanie i praca stanowią doskonały przykład połączenia własnych zainteresowań i ambicji z tym, co jest ważne dla samorządu i naszych mieszkańców. Organizowana od 24. lat Gala Powiatu Konińskiego stanowi symboliczny wyraz wdzięczności samorządu powiatu dla osób i podmiotów, którzy wyróżniającą się pracą i aktywnością społeczną tę samorządność powiatową tworzą i kształtują.

Wydarzenie mjało na celu uhonorowanie dorobku najlepszych, najefektywniejszych firm prowadzących swoją działalność w powiecie konińskim oraz wyróżnienie osób i instytucji społecznych, które dostrzegają potrzebę działania dla dobra powiatu i stanowią doskonały przykład połączenia własnych zainteresowań i ambicji z tym, co jest ważne dla samorządu i naszych mieszkańców.

24. Gala Powiatu Konińskiego. Kto został wyróżniony? Rozdano nagrody w czterech kategoriach

Podczas tegorocznych uroczystości, nominacją do „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju powiatu konińskiego” wyróżniono czternastu przedstawicieli powiatowej społeczności wyłonionych spośród dwudziestu siedmiu kandydatów zgłoszonych do nagrody za aktywność w 2023 r.

w dziedzinie „Gospodarka”:

 • ALLPLANTS Mateusz Krzewicki z Płoszewa
 • Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Ślesinie
 • KRAMP sp. z o.o. z Modły Królewskiej

w dziedzinie „Działalność społeczna”:

 • Stowarzyszenie „Grupa Motocyklowa JOKER’S” z gminy Grodziec,
 • Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Rzgowie,
 • Urszula Krupa z gminy Kazimierz Biskupi

w dziedzinie „Kultura”:

 • ]Kapela Podwórkowa „Z Kopyta” z gminy Kazimierz Biskupi,
 • Zespół „Na swojską nutę” z gminy Wierzbinek,
 • Mażoretki Diamenciki z Sompolna instruktorką Michaliną Janicką,
 • Zbigniew Osajda – Kapelmistrz Orkiestry Dętej „Quantum” z Rychwała

w dziedzinie „Sport i turystyka”:

 • Amelia Zielińska z gminy Sompolno,
 • Filip Pasterski z gminy Kazimierz Biskupi,
 • Igor Kierejewski z gminy Golina,
 • Ośrodek Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec

Statuetki za zasługi dla powiatu w obszarze gospodarki, działalności społecznej kultury oraz sportu i turystyki trafiły w tym roku do jednej osoby i pięciu podmiotów. Uroczystość stała się także okazją do wręczenia odznaki honorowej „Zasłużony dla powiatu konińskiego”.

Do grona laureatów Gali Powiatu Konińskiego dołączyli w tym roku:

KRAMP sp. z o.o. z Modły Królewskiej – prężnie działająca na terenie całego kraju firma specjalizująca się w dostarczaniu dla branży rolniczej części zamiennych oraz rozwiązań biznesowych. W swojej ofercie posiada ponad 210 tysięcy produktów i jako pierwsza w branży zapewniła klientom możliwość testowania produktów swojej marki. Spółka zatrudnia 325 pracowników, głównie z powiatu konińskiego. Jest ekologiczna i wspiera działania prospołeczne, zwłaszcza inicjowane przez lokalne instytucje kultury oraz placówki edukacyjne.

Stowarzyszenie „Grupa Motocyklowa JOKER’S” z gminy Grodziec tworzy zespół ludzi zaangażowanych w organizację na terenie całego powiatu przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy. Stowarzyszenie jest doskonałym przykładem na to, że motocyklową pasję można łączyć z realizacją inicjatyw mających istotny wpływ na rozwój lokalny i propagowanie idei wolontariatu. Działalność organizacji wielokrotnie spotkała się z uznaniem różnych instytucji i środowisk, o czym świadczy m.in. przyznanie Stowarzyszeniu wyróżnienia w konkursie „Wielkopolska Otwarta – bądźmy jej częścią” w kategorii „Wielkopolska otwarta na osoby z niepełnosprawnościami” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Kapela Podwórkowa z Kopyta – zespół grający muzykę podwórkową i biesiadną, działający od 2007 roku z inicjatywy Jerzego Maciejewskiego. Obecnie tworzy go ośmiu muzyków. Kapela ma w swoim dorobku trzy płyty, a jej występy uświetniają wydarzenia kulturalne i społeczne odbywające się w całym powiecie oraz poza jego granicami. Twórczość zespołu została wielokrotnie doceniona na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach kapel podwórkowych. Poprzez swoją działalność artystyczną zespół od wielu lat z powodzeniem promuje gminę Kazimierz Biskupi i powiat koniński na scenach całej Polski.

Mażoretki Diamenciki z instruktorką Michaliną Janicką – prowadzona przez Michalinę Janicką grupa taneczna dziewcząt, w wieku od 9 do 14 lat, działa od siedmiu lat przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sompolnie. Zespół uświetnia swymi występami koncerty Sompoleńskiej Orkiestry Dętej, a także aktywnie uczestniczy w rożnego rodzaju przeglądach i konkursach dla mażoretek. W 2023 r. „Diamenciki” zdobyły tytuły: Mistrza Polski w kategorii defilada oraz II Wicemistrza Polski w Kędzierzynie Koźlu i II Wicemistrza Polski w kategorii minifromacja i baton klasyczny we Wronkach. Uzyskały również czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski Środkowej.

Amelia Zielińska – uczennica siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Sompolnie a zarazem utytułowana badmintonistka z Kadry Narodowej Młodzika U15. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w roku 2016. Talent, silny charakter i ambicja doprowadziły ją do osiągnięcia wielu sukcesów. Jest pięciokrotną medalistką Mistrzostw Polski. W ostatnich trzech latach Amelia wystartowała w 48 mistrzostwach i turniejach badmintonowych zdobywając na nich 32 medale oraz czołowe pozycje w rankingach.

Ośrodek Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec – jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów turystycznych w powiecie konińskim. Poza realizacją misji, jaką jest edukacja ekologiczna społeczeństwa, stanowi jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w naszym regionie. Do najbardziej znanych atrakcji ośrodka należą: drewniana wiata edukacyjna, zagroda wolnościowa dla zwierząt dzikich, izba edukacyjna czy ścieżka w koronach drzew. W ubiegłym roku ośrodek był miejscem organizacji wielu imprez turystycznych, głównie rajdów rowerowych. Sukcesem okazał się też, zainicjowany przez ośrodek w ubiegłym roku, konkurs EKO – Kamera kierowany do uczniów ze szkół powiatu konińskiego i miasta Konina.

Podczas 24. Gali Powiatu Konińskiego odznaką tytułu honorowego „Zasłużony dla powiatu konińskiego” odznaczony został Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – w uznaniu za zaangażowanie w rozwój gmin powiatu konińskiego w zakresie budowy i modernizacji infrastruktury oraz realizacji przedsięwzięć poprawiających komfort i jakość życia społeczności powiatu, za promocję dorobku kulinarnego i dziedzictwa kulturowego oraz osiągnięć sektora rolniczego i mieszkańców wsi, a także za wspieranie inicjatyw lokalnych grup działania, stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich.

Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – zaangażowany w rozwój gmin powiatu konińskiego. Nieustannie promuje dorobek i osiągniecia sektora rolniczego oraz rolników. Kontynuator konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku”. Aktywnie działa na rzecz integracji i rozwoju lokalnych społeczności. Wspiera inicjatywy realizowane przez Lokalne Grupy Działania, Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich. Do jednych z najważniejszych inicjatyw realizowanych pod kierownictwem wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego zalicza się programy: „Wielkopolska Odnowa Wsi”, „Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich”, „Deszczówka” oraz „Program ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025”. Krzysztof Grabowski promuje wielkopolskie dziedzictwo kulturowe i kulinarne. Działa na rzecz budowy i modernizacji dróg, sieci wodno-kanalizacyjnych, obiektów edukacyjnych i kulturowych. Jest organizatorem szeregu działań integrujących mieszkańców np. Gala Wielkopolskiej Odnowy Wsi, Forum Kół Gospodyń Wiejskich, konkursy kulinarne, wyjazdy studyjne do innych zakątków Polski.

Bohaterowie 24. Gali Powiatu Konińskiego. Statuetki rozdane...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto