Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja krwiodawstwa odbędzi sie podczas finału LAN’s Esport Masters Konin

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Już od wielu lat w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie promowana jest idea honorowego krwiodawstwa. W piątek 17 listopada w godzinach od 8.00 do 11.00, w budynku szkoły przy ul. Aleje 1 Maja 22 w Koninie odbędzię si akcja krwiodawstwa i zapraszają wszystkich w wieku między 18 a 65 rokiem życia, którzy chcieliby wraz z nimi przysłużyć się potrzebującym. Tego dnia odbędzie się także finał LAN’s Esport Masters Konin.

A oni grają i krew oddają podczas finałów LAN’s Esport Masters Konin

.

Młodzież z właściwym sobie entuzjazmem angażuje się w wolontariat, czego efektem są dziesiątki litrów krwi oddawanych każdego roku w murach szkoły.

Tym razem uczniowie chcą włączyć się w tę ideę wraz ze społecznością lokalną i zapraszają wszystkich w wieku między 18 a 65 rokiem życia, którzy chcieliby wraz z nimi przysłużyć się potrzebującym. Już w tym tygodniu – w piątek 17 listopada w godzinach od 8.00 do 11.00, w budynku szkoły przy ul. Aleje 1 Maja 22 w Koninie – będzie można dokonać donacji.

Tego dnia „Kopernik” będzie również gospodarzem finałów LAN’s Esport Masters Konin – zawodów esportowych, które zostały objęte honorowym patronatem przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Kaliszu. Krew jest lekiem ratującym życie, ale nauka nie zdołała jej jak dotąd wyprodukować w warunkach laboratoryjnych – jedynym sposobem, aby ją pozyskać, jest korzystanie z bezinteresowności dawców.

W ostatnich dniach nasze regionalne centrum krwiodawstwa zgłasza szczególne zapotrzebowanie na minusowe grupy krwi oraz A RH(+) – choć należy pamiętać, że krew każdej grupy jest niezbędna i na bieżąco wykorzystywana. Społeczność szkolna wspólnie kształtuje w młodych ludziach świadomość, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, że pomoc jeden drugiemu jest niezbędnym elementem budowania społeczeństwa obywatelskiego.

17 listopada „Kopernik” otwiera drzwi przed każdym, kto chce wziąć udział w tej szlachetnej akcji i zostać dawcą krwi.

Akcja krwiodawstwa odbędzi sie podczas finału LAN’s Esport ...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Akcja krwiodawstwa odbędzi sie podczas finału LAN’s Esport Masters Konin - Konin Nasze Miasto

Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto