Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu zgorzeleckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu zgorzeleckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu zgorzeleckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SKONIECZKA Agnieszka Olga: pozycja 1 : 2,92% (2 734 głosów)
- BUCIUTO Jadwiga Barbara: pozycja 2 : 2,92% (2 734 głosów)
- SADOWSKI Mirosław Bogusław: pozycja 3 : 2,92% (2 734 głosów)
- DUDZIK Eugeniusz Władysław: pozycja 4 : 2,92% (2 734 głosów)
- BAWÓŁ Jan Eugeniusz: pozycja 5 : 2,92% (2 734 głosów)
- KASPRZYK Mieczysław: pozycja 6 : 2,92% (2 734 głosów)
- CAL-MACKIEWICZ Bogusława: pozycja 7 : 2,92% (2 734 głosów)
- MACH Krzysztof Jan: pozycja 8 : 2,92% (2 734 głosów)
- MIELEWCZYK Ewelina Agata: pozycja 9 : 2,92% (2 734 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- STRYKOWSKI Tomasz Oskar: pozycja 1 : 0,61% (570 głosów)
- MIŚ Wojciech Sławomir: pozycja 2 : 0,61% (570 głosów)
- PONIEDZIAŁEK Anna: pozycja 3 : 0,61% (570 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK Sylwia: pozycja 4 : 0,61% (570 głosów)
- MAJTA Mirosław Dariusz: pozycja 5 : 0,61% (570 głosów)
- MICHALAK Beata Arletta: pozycja 6 : 0,61% (570 głosów)
- CZECHOWSKA Alina: pozycja 7 : 0,61% (570 głosów)
- MICHALSKI Przemysław: pozycja 8 : 0,61% (570 głosów)
- SZOŁOMICKI Dariusz Roman: pozycja 9 : 0,61% (570 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BIELIŃSKI Artur Stanisław: pozycja 1 : 4% (3 746 głosów)
- WEYCHAN Andrzej Marek: pozycja 2 : 4% (3 746 głosów)
- KOZIEŁ Eleonora Grażyna: pozycja 3 : 4% (3 746 głosów)
- KURZYŃSKI Marek Janusz: pozycja 4 : 4% (3 746 głosów)
- DZIERKA Marlena Joanna: pozycja 5 : 4% (3 746 głosów)
- BARANOWSKI Radosław Stanisław: pozycja 6 : 4% (3 746 głosów)
- JAROSZEWSKA Małgorzata: pozycja 7 : 4% (3 746 głosów)
- CHABER Jolanta: pozycja 8 : 4% (3 746 głosów)
- GRUSZCZYŃSKI Piotr Stanisław: pozycja 9 : 4% (3 746 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI:
- FIEDOROWICZ Mirosław: pozycja 1 : 1,43% (1 338 głosów)
- ZDANOWICZ Zbigniew: pozycja 2 : 1,43% (1 338 głosów)
- TOKARCZUK Joanna: pozycja 3 : 1,43% (1 338 głosów)
- ZYCH Katarzyna Edyta: pozycja 4 : 1,43% (1 338 głosów)
- GRZYB Leszek Kazimierz: pozycja 5 : 1,43% (1 338 głosów)
- WUŻYŃSKA Agnieszka Ewa: pozycja 6 : 1,43% (1 338 głosów)
- CZECHOWSKA Sabina: pozycja 7 : 1,43% (1 338 głosów)
- SŁAWIŃSKI Przemysław: pozycja 8 : 1,43% (1 338 głosów)
- DUBIECKA Anetta Katarzyna: pozycja 9 : 1,43% (1 338 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU:
- OWSIK Ireneusz: pozycja 1 : 1,06% (997 głosów)
- DROSZCZ Ryszard Wiktor: pozycja 2 : 1,06% (997 głosów)
- KOTYŁO Tomasz: pozycja 3 : 1,06% (997 głosów)
- ZYGMUNTOWICZ Beata: pozycja 4 : 1,06% (997 głosów)
- ŚWIĄTKOWSKA Danuta: pozycja 5 : 1,06% (997 głosów)
- STECYNA Łucja Olga: pozycja 6 : 1,06% (997 głosów)
- KONIECZNA Agnieszka Ewa: pozycja 7 : 1,06% (997 głosów)
- KRET Zbigniew: pozycja 8 : 1,06% (997 głosów)
- GÓRSKI Radosław: pozycja 9 : 1,06% (997 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA POWIATOWA:
- RATAJCZAK Zofia: pozycja 1 : 0,49% (463 głosów)
- HEMPEL Radosław Roman: pozycja 2 : 0,49% (463 głosów)
- ROKUT Magdalena Anna: pozycja 3 : 0,49% (463 głosów)
- ŚLIWIŃSKI Piotr: pozycja 4 : 0,49% (463 głosów)
- STAWIARSKA-WARCHOŁ Sylwia Karolina: pozycja 5 : 0,49% (463 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY MAZUR SIŁA JEDNOŚCI:
- JAWORSKI Tristan Adam: pozycja 1 : 0,83% (774 głosów)
- PIASECKA Dorota: pozycja 2 : 0,83% (774 głosów)
- KOZIOŁ Ewelina: pozycja 3 : 0,83% (774 głosów)
- OZGA Robert Tomasz: pozycja 4 : 0,83% (774 głosów)
- WOJTALIK Elżbieta Teresa: pozycja 5 : 0,83% (774 głosów)
- ZAKRZEWSKI Mirosław Eugeniusz: pozycja 6 : 0,83% (774 głosów)
- KRÓL Jakub: pozycja 7 : 0,83% (774 głosów)
- SKOWROŃSKA Beata Katarzyna: pozycja 8 : 0,83% (774 głosów)
- MAZUR Piotr: pozycja 9 : 0,83% (774 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu zgorzeleckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BOJAKOWSKA Dorota: pozycja 1 : 4,12% (2 470 głosów)
- RATAJ Wiktoria: pozycja 2 : 4,12% (2 470 głosów)
- SZCZEPANIK Dawid Mariusz: pozycja 3 : 4,12% (2 470 głosów)
- STEFANIAK Patryk Sebastian: pozycja 4 : 4,12% (2 470 głosów)
- KOBES Bogusław Franciszek: pozycja 5 : 4,12% (2 470 głosów)
- KOZICKI Grzegorz Michał: pozycja 6 : 4,12% (2 470 głosów)
- FAJFROWSKA Marzena: pozycja 7 : 4,12% (2 470 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BRODNIAK Roman Marek: pozycja 1 : 1,47% (880 głosów)
- JUSZYŃSKI Paweł: pozycja 2 : 1,47% (880 głosów)
- NOWAK Mirosław Dariusz: pozycja 3 : 1,47% (880 głosów)
- KOZAKOWSKI Robert: pozycja 4 : 1,47% (880 głosów)
- JENDRYS Krystyna: pozycja 5 : 1,47% (880 głosów)
- OTROCIUK Małgorzata Aneta: pozycja 6 : 1,47% (880 głosów)
- BARTKOWIAK Katarzyna Lucyna: pozycja 7 : 1,47% (880 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STACHYRA Jerzy Grzegorz: pozycja 1 : 3,08% (1 847 głosów)
- WITKOWSKA Bogusława Grażyna: pozycja 2 : 3,08% (1 847 głosów)
- FRANKIEWICZ Mariusz Jan: pozycja 3 : 3,08% (1 847 głosów)
- WILCZYŃSKA Anna Barbara: pozycja 4 : 3,08% (1 847 głosów)
- CHOLEWIŃSKI Mikołaj Nikodem: pozycja 5 : 3,08% (1 847 głosów)
- STANDO Grażyna Jolanta: pozycja 6 : 3,08% (1 847 głosów)
- PETELSKI Andrzej Sebastian: pozycja 7 : 3,08% (1 847 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI:
- HŁADUŃ Natasza Anna: pozycja 1 : 1,89% (1 136 głosów)
- GOŹDZIAK Paweł: pozycja 2 : 1,89% (1 136 głosów)
- OLEJARZ Anna: pozycja 3 : 1,89% (1 136 głosów)
- BUDZIŃSKI Zbigniew: pozycja 4 : 1,89% (1 136 głosów)
- MUCHA Tomasz Andrzej: pozycja 5 : 1,89% (1 136 głosów)
- SZEWCZYK-MERTA Izabela: pozycja 6 : 1,89% (1 136 głosów)
- JAKUBASZEK Paulina Dorota: pozycja 7 : 1,89% (1 136 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU:
- WIŚNIEWSKA Małgorzata: pozycja 1 : 0,76% (454 głosów)
- OKORSKI Tadeusz Antoni: pozycja 2 : 0,76% (454 głosów)
- HUMENIUK Agnieszka Barbara: pozycja 3 : 0,76% (454 głosów)
- MOŁCZAN Antoni: pozycja 4 : 0,76% (454 głosów)
- MAŁY Andrzej: pozycja 5 : 0,76% (454 głosów)
- ŻAGUŃ Agnieszka Ewa: pozycja 6 : 0,76% (454 głosów)
- GNACY Krzysztof Marek: pozycja 7 : 0,76% (454 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA POWIATOWA:
- WORONIECKI Marcin Łukasz: pozycja 1 : 2,97% (1 778 głosów)
- PAWELCZYK Adrian Paweł: pozycja 2 : 2,97% (1 778 głosów)
- BAJSAROWICZ Kornel Krystian: pozycja 3 : 2,97% (1 778 głosów)
- MAZOWIECKA Bożena: pozycja 4 : 2,97% (1 778 głosów)
- WOŹNICKI Jarosław Tomasz: pozycja 5 : 2,97% (1 778 głosów)
- MICHALIK Irena Agata: pozycja 6 : 2,97% (1 778 głosów)
- DUDA Ewa Renata: pozycja 7 : 2,97% (1 778 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu zgorzeleckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZYMAŃSKI Tomasz Zbigniew: pozycja 1 : 3,95% (1 167 głosów)
- WOJDAK Adriana Stefania: pozycja 2 : 3,95% (1 167 głosów)
- PECYNA Adrian Tadeusz: pozycja 3 : 3,95% (1 167 głosów)
- SIERŻANT Grzegorz Piotr: pozycja 4 : 3,95% (1 167 głosów)
- WEYCHAN Krystyna Mariola: pozycja 5 : 3,95% (1 167 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MATUSZEWSKI Mirosław: pozycja 1 : 1,14% (336 głosów)
- BODURKA Daria: pozycja 2 : 1,14% (336 głosów)
- KLESZCZYŃSKA Anna: pozycja 3 : 1,14% (336 głosów)
- PIETRYKA Rafał Paweł: pozycja 4 : 1,14% (336 głosów)
- RUTKA Marek Jan: pozycja 5 : 1,14% (336 głosów)
- ZAWADOWICZ Anna Teresa: pozycja 6 : 1,14% (336 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STROJNY Jerzy Grzegorz: pozycja 1 : 4,83% (1 425 głosów)
- CURYŁO-DZIUBA Ilona Jadwiga: pozycja 2 : 4,83% (1 425 głosów)
- FRELICH Wiesław Edward: pozycja 3 : 4,83% (1 425 głosów)
- MYŚLIWIEC Jacek Ludwik: pozycja 4 : 4,83% (1 425 głosów)
- WISZNIEWSKA Agnieszka: pozycja 5 : 4,83% (1 425 głosów)
- LISTWAN Monika Ewelina: pozycja 6 : 4,83% (1 425 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI:
- ZARĘBA Marcin: pozycja 1 : 2,67% (787 głosów)
- WIECZOREK Mateusz Stanisław: pozycja 2 : 2,67% (787 głosów)
- ANDRZEJAK Maciej Edward: pozycja 3 : 2,67% (787 głosów)
- ŻYRKOWSKA Bernadeta Stanisława: pozycja 4 : 2,67% (787 głosów)
- DELUGA Elżbieta: pozycja 5 : 2,67% (787 głosów)
- BAUT Agnieszka: pozycja 6 : 2,67% (787 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU:
- MIKOŁAJCZYK Szymon: pozycja 1 : 2,77% (819 głosów)
- BRODZIAK Łukasz: pozycja 2 : 2,77% (819 głosów)
- KUTROWSKA-DOJLIDO Martyna Maria: pozycja 3 : 2,77% (819 głosów)
- HERMAN-PIOTROWSKA Izabela Eugenia: pozycja 4 : 2,77% (819 głosów)
- FINK Joanna: pozycja 5 : 2,77% (819 głosów)
- DRZEWIECKI Michał: pozycja 6 : 2,77% (819 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA POWIATOWA:
- DROŚ Irena: pozycja 1 : 3,1% (914 głosów)
- KAJZEREK Kamil Zygmunt: pozycja 2 : 3,1% (914 głosów)
- MAZURKIEWICZ Andrzej Bartosz: pozycja 3 : 3,1% (914 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY MAZUR SIŁA JEDNOŚCI:
- BECZEK Krzysztof Piotr: pozycja 1 : 0,42% (123 głosów)
- MASIRER Magdalena Anna: pozycja 2 : 0,42% (123 głosów)
- JANIAK Jacek: pozycja 3 : 0,42% (123 głosów)
- PASIECZNY Agnieszka Joanna: pozycja 4 : 0,42% (123 głosów)
- ŁABISZEWSKI Jacek Józef: pozycja 5 : 0,42% (123 głosów)
- KUŹBA-JAWORSKA Małgorzata Teresa: pozycja 6 : 0,42% (123 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu zgorzeleckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CIUPAK Urszula: pozycja 1 : 4% (2 056 głosów)
- TOKARCZYK Artur: pozycja 2 : 4% (2 056 głosów)
- MUNIAK Andrzej Józef: pozycja 3 : 4% (2 056 głosów)
- SUSZEK Lucyna: pozycja 4 : 4% (2 056 głosów)
- ROGODA Andrzej Tadeusz: pozycja 5 : 4% (2 056 głosów)
- PUKA Maciej Antoni: pozycja 6 : 4% (2 056 głosów)
- ROSE Wiesława Barbara: pozycja 7 : 4% (2 056 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PIOTROWSKA Elżbieta Karolina: pozycja 1 : 1,52% (780 głosów)
- PILARSKA Krystyna: pozycja 2 : 1,52% (780 głosów)
- ZABŁOCKA Małgorzata: pozycja 3 : 1,52% (780 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK Dariusz: pozycja 4 : 1,52% (780 głosów)
- KWOLEK Janina: pozycja 5 : 1,52% (780 głosów)
- STRYJEK Marek Zbigniew: pozycja 6 : 1,52% (780 głosów)
- TUREK Tomasz Zdzisław: pozycja 7 : 1,52% (780 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RADZIĘTA Krystyna: pozycja 1 : 3,72% (1 912 głosów)
- SONGIN Robert: pozycja 2 : 3,72% (1 912 głosów)
- KOLBUCH Grzegorz: pozycja 3 : 3,72% (1 912 głosów)
- PARTYKA Dominika: pozycja 4 : 3,72% (1 912 głosów)
- RODZIEWICZ Radosław: pozycja 5 : 3,72% (1 912 głosów)
- MASZKO-DZIURUŃ Magdalena Anna: pozycja 6 : 3,72% (1 912 głosów)
- CELUCH Mirosław: pozycja 7 : 3,72% (1 912 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI:
- WOLANIN Marek Zenon: pozycja 1 : 2,86% (1 468 głosów)
- MATYJASIK Marian: pozycja 2 : 2,86% (1 468 głosów)
- SKOWROŃSKA-PIEKARSKA Katarzyna Ewa: pozycja 3 : 2,86% (1 468 głosów)
- PIOTROWSKA Halina Gabriela: pozycja 4 : 2,86% (1 468 głosów)
- WOŁODKOWICZ Agata Helena: pozycja 5 : 2,86% (1 468 głosów)
- TYSZECKI Artur Robert: pozycja 6 : 2,86% (1 468 głosów)
- ROCZON Agnieszka: pozycja 7 : 2,86% (1 468 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU:
- ŚWIĄTECKA-GRYSZCZUK Agnieszka Joanna: pozycja 1 : 0,87% (448 głosów)
- RĘDZIA Marta Aniela: pozycja 2 : 0,87% (448 głosów)
- RACZAK Marek: pozycja 3 : 0,87% (448 głosów)
- RADECKA Antonina Maria: pozycja 4 : 0,87% (448 głosów)
- KOMAR Krzysztof: pozycja 5 : 0,87% (448 głosów)
- PAL Joanna Izabella: pozycja 6 : 0,87% (448 głosów)
- ZAWADA Maciej Adam: pozycja 7 : 0,87% (448 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA POWIATOWA:
- ZDONEK Nikodem Tobiasz: pozycja 1 : 0,96% (494 głosów)
- SKOWROŃSKI Igor: pozycja 2 : 0,96% (494 głosów)
- KAWALEC Anna Grażyna: pozycja 3 : 0,96% (494 głosów)
- WOJTYŁA Karol Marek: pozycja 4 : 0,96% (494 głosów)
- ZIELIŃSKI Michał Szymon: pozycja 5 : 0,96% (494 głosów)
- KUŚNIERZ Justyna Stanisława: pozycja 6 : 0,96% (494 głosów)
- HOWSA Ewa: pozycja 7 : 0,96% (494 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY MAZUR SIŁA JEDNOŚCI:
- KOHUT Stanisław Waldemar: pozycja 1 : 0,35% (178 głosów)
- JAWORSKA Anna Maria: pozycja 2 : 0,35% (178 głosów)
- SŁOWIŃSKI Edward Franciszek: pozycja 3 : 0,35% (178 głosów)
- BIERNACKI Karol Marcin: pozycja 4 : 0,35% (178 głosów)
- PATELSKA-WALCZAK Honorata: pozycja 5 : 0,35% (178 głosów)
- WIECZYŃSKA Aleksandra: pozycja 6 : 0,35% (178 głosów)
- DŻOGA Michał: pozycja 7 : 0,35% (178 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?