Zwycięstwo MKS PWSZ Konin w Ostrowie

GB
Trzeci mecz w Koninie zadecyduje o tym, która z drużyn, MKS PWSZ Konin, czy Ostrovia Ostrów Wielkopolski wywalczy awans do Ford Germaz Ekstraklasy koszykarek. Koninianki wygrały w środę w Ostrowie 70:57 i wyrównały tym samym stan rywalizacji w play off.

W pierwszym meczu fazy play-off koszykarki MKS MOS Konin przegrały z zespołem Ostrovi Ostrów Wielkopolski 68:73. W środę udały się na mecz rewanżowy do Ostrowa.

Choć środowy mecz przez trzy kwarty był zacięty i wyrównany, to prawie przez cały czas nieznacznie prowadziły koszykarki z Konina.

W siódmej minucie pierwszej kwarty zespół z Ostrowa prowadził 14:13. I było to jedno z dwóch prowadzeń gospodyń. Dopiero na samym początku ostatniej odsłony, po trafieniu Agnieszki Misiek ostrowianki objęły prowadzenie 52:51.

Skuteczna akcja Aleksandry Kaji pozwoliła jednak koniniankom odzyskać prowadzenie (54:57), którego podopieczne Tomasza Grabianowskiego już nie oddały do końca meczu.

Decydujący o awansie mecz pomiędzy MKS MOS Konin a Ostrovią Ostrów Wielkopolski odbędzie się w niedzielę w Koninie.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!