ZS im. M. Kopernika w Koninie stanął na podium [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
ZS im M. Kopernika w Koninie
ZS im M. Kopernika w Koninie ZS im M. Kopernika w Koninie
ZS im. M. Kopernika w Koninie stanął na podium podczas Finału Wojewódzkiego XVII Licealiady w badmintonie drużynowym chłopców. Sportowcy rywalizowali o medale w Sali Sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu.

ZS im. M. Kopernika w Koninie stanął na podium podczas Finału XVII Licealiady w badmintonie drużynowym chłopców.

W zawodach wzięło udział 12 zespołów, które podzielone zostały na 4 grupy. W grupach grano systemem „każdy z każdym” a awans do Wielkiego Finału uzyskali zwycięzcy poszczególnych grup.

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie reprezentowała drużyna w składzie: Szymon Grubski i Mariusz Guźniczak z klasy 3R, oraz Mateusz Piskorz z klasy 3Ti.

Uczniowie Koperasa pokonali drużynę III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu wynikiem 3:0, oraz drużynę Liceum Salezjańskiego z Poznania również 3:0. Zwycięstwa te dały im wyjście z grupy i walkę o półfinał . Po zaciętym pojedynku pokonani zostali przez drużynę Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy 1:3. Pojedynek o III miejsce z Zespołem Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich zakończył się wynikiem 3:0 i zwycięstwem drużyny Zespołu Szkół im. M. Kopernika, a tym samym zajęciem III miejsca w Wielkopolsce.

Opiekunami zespołu byli Joanna Kucal oraz Jacek Andrzejczak.