Znamy nazwiska zastępców prezydenta Piotra Korytkowskiego

Paweł Brzeźniak
Znamy nazwiska zastępców prezydenta Piotra Korytkowskiego
Znamy nazwiska zastępców prezydenta Piotra Korytkowskiego Malowany Konin
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
W poniedziałek Piotr Korytkowski – Prezydent Miasta Konina powołał swoich zastępców. Zostali nimi Witold Nowak - Pierwszy Zastępca Prezydenta ds. Społecznych oraz Paweł Adamów - Zastępca Prezydenta ds. Gospodarczych.

Oficjalne notki biograficzne: Witold Nowak - Pierwszy Zastępca Prezydenta ds. Społecznych: Absolwent UAM w Poznaniu oraz podyplomowo PWSZ w Koninie i SGH w Warszawie swoją przygodę z samorządem rozpoczął w czerwcu 2009 r. Do promocji powiatu trafił z doświadczeniem dziennikarza, które zdobywał w Radio Konin, Gazecie Wyborczej oraz telewizji TVN24, jako szef biura prasowego, specjalista ds. wydawnictw i promocji oraz prywatny przedsiębiorca w branży reklamy i wydawnictw.

W pracy zawodowej (od 1 czerwca 2009 r. naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji) nadzorował proces tworzenia marki Powiatu Konińskiego "Powiat Koniński – energia pokoleń". Wymyślił pierwszy w Polsce komiks o Fryderyku Chopinie z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora i największą w Polsce rekonstrukcję bitwy z Powstania Styczniowego w 150. rocznicę wydarzenia.

Ostatnie lata swoje zawodowe zainteresowania skoncentrował na rozwoju samorządów. Współautor wniosku „Aglomeracja Konińska – współpraca JST kluczem do nowoczesnego rozwoju gospodarczego”, będącego podstawą tworzenia obszaru funkcjonalnego miasta Konina. Ostatnie kilka lat nadzoruje realizację projektów realizowanych przez Starostwo Powiatowe w Koninie ze środków Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji . W obszarze kultury laureatem statuetki „Kariatydy” w kategorii Samorząd Lokalny.

Poza pracą zawodową niezwykle zaangażowany społecznie. Był radnym miasta VII kadencji, w ostatnich wyborach uzyskał 4 w Koninie wynik; uzyskując 855 głosów zwyciężył w 4 okręgu w Koninie.

Witold Nowak działał też w spółdzielczości (w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze”) i wciąż pracuje z seniorami. Pięciokrotnie przygotował i koordynował realizację projektów senioralnych dla osób starszych w Koninie. Na trzy z nich dotację pozyskał w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Spraw Społecznych. Jest fundatorem Fundacji LIDA w Koninie, która realizuje projekty dla konińskich przedszkolaków. Swoją wiedzą samorządową dotyczącą rozwoju i promocji samorządów dzieli się też ze studentami WSKM w Koninie oraz PWSZ w Koninie.

Prywatnie pasjonat aktywnej turystyki: szczególnie jazdy na rowerze i kajaków. Mąż, ojciec dwójki dzieci.

Paweł Adamów - Zastępca Prezydenta ds. Gospodarczych: Ekspert w dziedzinie samorządu terytorialnego z 10 letnim doświadczeniem w administracji samorządowej, z odpowiednim wykształceniem. Ukończył studia na kierunkach: Administracja samorządowa oraz Finanse samorządu terytorialnego.

Kilkuletnie doświadczenie w pracach Związku Miast Polskich, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, senackiego zespołu ds. finansów publicznych, Forum Debaty Publicznej ds. Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP. Doceniony i uhonorowany przez Ministerstwo Finansów za prace na rzecz finansów samorządu terytorialnego.

Bezpośredniego pracował przy utworzeniu i rozwoju aglomeracji poznańskiej na różnych polach, która powstała 10 lat temu i która następnie przekształciła się w Stowarzyszenie Metropolia Poznań. Wielokrotnie uznawana za modelowy przykład współpracy międzygminnej w Polsce. Autor projektu ustawy metropolitalnej dla Poznańskiego Obszaru Metropolitalnego, która była rozpatrywana przez Sejm w 2016 roku.

Członek zespołu bezpośrednio koordynującego uruchomienie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, która okazała się ogromnym sukcesem. Specjalista w zakresie przetargów oraz rozliczeń finansowych. Spore doświadczenie w aplikowaniu o środki zewnętrzne, potwierdzone sukcesem. Kilka lat doświadczenia w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznani - instytucji organizującej konkursy na realizację inwestycji i projektów miękkich o charakterze międzygminnym o łącznej wartości około 1 mld zł. Z tych środków aktualnie trwa budowa lub przebudowa kilkudziesięciu węzłów przesiadkowych na obszarze Metropolii Poznań o wartości ok. 600 mln zł.

Uczestniczył w pracach w zakresie tworzenia grup zakupowych energii i gazu, dla gmin zrzeszonych w Metropolii Poznań, dające kilkumilionowe oszczędności rocznie. Ma doświadczenie w pracy na rzecz Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (członek rady nadzorczej, wiceszef komisji rewizyjnej), która jako pierwsza spółdzielnia w Poznaniu wprowadza rozwiązania fotowoltaiczne.

Dobrze zna projekty i praktyki, które sprawdziły się w Poznaniu, Metropolii Poznań i w miastach zrzeszonych w Związku Miast Polskich, które nowa władza chce wdrożyć w Koninie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie