Znamy już datę!! XIII edycja Spływu kajakowego szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Udostępnij:
Ponad 20 tys. złotych Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA pozyskała ze środków Województwa Wielkopolskiego na realizację zadań z zakresu turystyki i krajoznawstwa na rok 2022. XIII edycja Spływu kajakowego szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski, odbędzi się 9 lipca, na trasie Mielnica Duża – Przystań Wodna w Ślesinie.

Znamy już datę!! największej imprezy kajakowej w regionie konińskim

Tradycyjnie Stowarzyszenie uzyskało wsparcie największej imprezy kajakowej w regionie konińskim. To XIII już edycja Spływu kajakowego szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. Spływ z udziałem 120 osób odbędzie się w sobotę, 9 lipca, na trasie Mielnica Duża – Przystań Wodna w Ślesinie.

Zgłoszenia na spływ będzie można dokonać na miesiąc przed imprezą. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego uczestnicy wydarzenia zapłacą jedynie 60 zł a w ramach wpisowego mają zapewnione:Ubezpieczenie NNW, transport na miejsce startu spływu, zabezpieczenie ratunkowe i medyczne, wynajem kajaków wraz z osprzętem, gadżety wodniackie oraz posiłek regeneracyjny na mecie wydarzenia. „Jak co roku - spodziewamy się dużego zainteresowania udziałem w tym wydarzeniu. Spowodowane jest to wysokim poziomem organizacyjnym spływu kajakowego w stosunku do niewielkiej kwoty wpisowego.

Świadczy to również o systematycznym wzroście zainteresowania turystyką kajakową w naszym regionie” – mówi Marek Zawidzki Prezes Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA.

ZOBACZ TAKŻE

Samorząd Województwa Wielkopolskiego docenił również i zadeklarował wsparcie finansowe na wydanie „Dziennika młodego odkrywcy”.

Bezpłatna publikacja powstanie jeszcze w tym roku (2022) ale z myślą o kolejnym sezonie turystycznym. Celem przygotowanego wydawnictwa będzie stworzenie bajkowego, ciekawego i angażującego do aktywności przewodnika turystycznego dla dzieci wraz z listą rekomendowanych obiektów bazy noclegowej w Koninie i powiecie konińskim. Przez wszystkie atrakcje dziecko prowadzone będzie przez bajkową postać Gosława - słonia leśnego zamieszkującego Muzeum Okręgowa w Gosławicach.

ZOBACZ TAKŻE

Przewodnik o charakterze dziennika pozwoli młodym turystom na zaznaczanie miejsc, które właśnie odwiedzili, wpisanie swoich wrażeń z podróży, wklejenie zdjęcia lub własnoręczne narysowanie danej atrakcji. Tak dokumentowana podróż dziecka stanie się dla niego i jego rodziców bardziej emocjonalna i ciekawsza. Dziennik pozostanie w rękach dziecka jako pamiątka z turystycznych przygód w regionie konińskim.

ZOBACZ TAKŻE

Znamy już datę!! XIII edycja Spływu kajakowego szlakiem Wie...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie