Polecamy

Andikitira, GrecjaTo jedna z najświeższych propozycji (z 2019 roku) przeprowadzki do miejsca, w którym rząd zapewni dopłaty dla nowych mieszkańców © Pixabay
[2/13]

Za przeprowadzkę w te miejsca dostaniesz fortunę! Gdzie zamieszkać, by otrzymać dopłatę?

Andikitira, Grecja

To jedna z najświeższych propozycji (z 2019 roku) przeprowadzki do miejsca, w którym rząd zapewni dopłaty dla nowych mieszkańców. Niewielka Andikitira, mająca zaledwie 20,5 km kwadratowych powierzchni, należy do greckich Wysp Jońskich. Pomimo pięknego krajobrazu wyspa od kilku lat pustoszeje - obecnie zamieszkuje ją zaledwie 40 osób.

Projekt finansowania nowych mieszkańców sponsorowany jest przez Kościół Prawosławny. Pierwszeństwo w naborze mają rodowici Grecy, jednak wniosek może złożyć obywatel dowolnego kraju. Wybrani kandydaci otrzymają działkę z domem, zaś przez pierwsze 3 lata pobytu będą otrzymywać dopłatę w wysokości 500 euro miesięcznie.Są takie miejsca na świecie, które w związku z malejącą liczbą mieszkańców oferują dopłaty za przeprowadzkę. Czasem jest to stała roczna kwota, w innych wypadkach zaś jednorazowa suma na zachętę. Sprawdźcie, gdzie się przeprowadzić, by otrzymać fortunę - nie zawsze oznacza to koniec świata, zaś czekające na chętnych środki robią wrażenie.

Najnowsze wiadomości

reklama